Pokiaľ radi komunikujete, prevažne pracovne, určite musíte poznať populárnu službu Skype, ktorá je tu snami už roky. Je to v podstate niečo podobné ako FaceTime. Dnes sa služba dočkala aktualizácie. Dizajn aplikácia Skype pre iOS je omnoho modernejší.

Dizajn aplikácia Skype pre iOS je omnoho modernejší.

Skype sa dnes dočkal aktualizácie. Aplikácia priniesla niekoľko príjemných noviniek, vďaka ktorým bude mať používateľ niekoľko nových možností. Samozrejmosťou je aj vylepšenie stability a rýchlosti celej appky. Dôležitou zmenou je aj dizajn.

Ten sa mierne poopravil. Bavíme sa tu o novej ikonke aplikácie, ktorá bola po novom vytvorená pomocou Fluent Design. Microsoft teda ide s dobou a aplikuje nové trendy aj pre svoje služby. Nový dizajnový štýl totižto neprišiel len na samotný Skype ale aj na všetky ostatné aplikácie, ktoré firma ponúka vrámci niekoľkých podporovaných platforiem.

Novú ikonku mohli niektorí testeri po prvý krát vidieť ešte v máji tohto roka, v beta testovaní vynoveného Skypu. Dnes je dostupná úplne pre všetkých. Microsoft pri tejto aktualizácii všetkých svojich digitálnych produktov použil niekedy až naozaj výrazné zmeny. Skype medzi najradikálnejšie určite nepatrí.

Dizajn aplikácia Skype pre iOS je omnoho modernejší. - svetapple.sk
Dizajn aplikácia Skype pre iOS je omnoho modernejší. – svetapple.sk

Čo je to Fluent Design?

Pokiaľ ťa zaujal názov Fluent Desing a chceš vedieť čo to vlastne je, čítaj ďalej. Jedná sa o projekt spoločnosti Microsoft, ktorý poznáme aj pod kódovým označením Project Neon. Ten bol oficiálne predstavený ako Microsoft Fluent Design System ešte v roku 2017 a ide o dizajnérsky jazyk navrhnutý samotnou firmou.

Všetko je založené na piatich kľúčových komponentoch. Konkrétne to je svetlo, hĺbka, pohyb, materiál a mierka. Tento dizajnérsky jazyk obsahuje omnoho výraznejšie využívanie pohybových, hĺbkových a priesvitných častí. Microsoft používa Fluent Dizajn už v podstate pri všetkých svojich digitálnych produktoch a jeho možnosti bude pravdepodobne aj naďalej posúvať smerom dopredu. Projekt je nástupcom „jazyka“  Microsoft Design Language 2, ktorý poznáme napríklad z Windowsu 10.

Dizajn aplikácia Skype pre iOS je omnoho modernejší. Microsoft použil Fluent Design.
Prečítajte si tiež  This is a redesigned Mac Pro with Apple Sillicon chip - Concept by svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJimore
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.