Spoločnosť Apple v posledných rokoch nepredstavuje iba jedinečné produkty ale aj služby. Spomeniem napríklad úplne nový platobný systém Apple Pay, hudobnú streamovaciu službu Apple Music, či dokonca rádio stanicu Beats 1, ktorú vďaka Apple Music dostaneš.

Je toho jednoducho dosť ale určite to nie je všetko, čo nás čaká. Niekde sa dokonca šepká, že Apple vyvíja auto. Dizajnér Marc Newson to najnovšie nepriamo naznačil tiež.

Marc Newson a auto

Dizajnér zamestnávaný spoločnosťou Apple, ktorý v nej začal pracovať niekedy v období predstavenia hodiniek Apple Watch dnes nepriamo prezradil, že by chcel v budúcnosti navrhnúť nejaké auto.

Podľa jeho slov je dizajn automobilov v súčasnosti akýsi nudný a povedzme, že stagnuje. Možno sa to niekomu nemusí zdať, ale oko dizajnéra je oko dizajnéra.

Jednoducho má pocit, že by to mohol urobiť lepšie ako ostatní výrobcovia automobilov. Toto tvrdenie by nebolo nijako zaujímavé keby…

Spoločnosť Apple vo veľkom nezačala zamestnávať ľudí z rôznych automobilových značiek a rôznych odvetví. Dokonca pribudlo aj veľa pracovníkov a inžinierov z Elonovej Tesly a do Tesly naopak prišlo niekoľko inžinierov z Apple.

Jednoducho sa šepká, že Apple pracuje na svojom vlastnom automobile, ktorý by teoreticky mohol zmeniť svet. Samozrejme takéto úvahy sa môžu zdať šialené, keďže Apple vyrába elektroniku ale predstav si, že by reálne predávalo aj automobil.

Navyše sme počuli už aj veľa zaujímavých informácií týkajúcich sa tejto tematiky a aj keď by skôr ako v roku 2020 predstavený byť nemal, spojenie Apple a automobilu nám akosi ide dokopy. Myslíš, že Apple predstaví vlastné auto?

Prečítajte si tiež  Apple Car a jeho infotainment. Takto by mohol vyzerať v praxi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.