Dizajnérske štúdio spoločnosti Apple je miesto, kde vzniká prakticky všetko, čo kedy spoločnosť Apple predstavila. Nájdeme tu rôzne produkty, ktoré vídavame aj v Apple Store, ale taktiež je tu množstvo takých produktov, ktoré sme nikdy nevideli a pravdepodobne ani neuvidíme, nakoľko ide iba o dizajnové štúdie. Hoci úplne do štúdia nepôjdeme, nazrieme doň aspoň formou renderu vďaka bývalému nemenovanému zamestnancovi, ktorý dokonalo opísal celú miestnosť pre magazín Cult of Mac!

Dizajnérske štúdio Apple

Spoločnosť Apple má vo svojom sídle najväčšie miesto na prízemí. Je to štúdio dizajnu, v ktorom sa dejú pravdepodobne tie najfantastickejšie veci. Práve tu vznikol aj produkt, na ktorom možno teraz čítaš tento článok. Pre Apple je to asi to najdôležitejšie miesto, pretože ako všetci dobre vieme, v spoločnosti nepredáva ani tak samotná technológia ako dizajn.

- Reklama -

Celá miestnosť je naozaj obrovská. Keďže Apple dbá na minimalizáciu rizika únikov a nechce aby jeho nepredstavené produkty videl aj niekto iný ako osoba, ktorá na nich pracuje, používajú sa tu iba matné okná. Jeden zamestnanec teda môže pracovať na novom iPhone a o pár metrov ďalej sa môže vytvárať hlinený model Apple auta bez toho, aby o tom zamestnanec pracujúci na iPhone niečo vedel.

Podľa slov bývalého zamestnanca Apple ide o skutočne rozľahlý priestor, kde sa môžu zamestnanci pomerne pohodlne pohybovať, na stoloch, na ktorých pracujú je veľké množstvo počítačov Mac. V štúdiu sa nachádza aj súkromná kancelária Jonyho Iva, ktorý tu však nemá okrem stoličky, stola a 17″ MacBooku Pro (pred pár rokmi ho Apple prestalo vyrábať) vôbec nič. Žiadne fotografie ani ocenenia.

Štúdio sa nachádza v tejto budove - svetapple.sk
Štúdio sa nachádza v tejto budove – svetapple.sk

V tajnom štúdiu sa nachádza aj CAD miestnosť, kde zamestnanci vytvárajú 3D modely produktov vo fotorealistickej podobe. Tieto 3D modely následne buď použijú na propagačných materiáloch, no a samozrejme na webe, alebo ich používajú na 3D tlač konceptov. Súčasťou celého štúdia je aj samostatná miestnosť, v ktorej sú stoly ako v Apple Store kde sa prebiehajú prezentácie produktov pre rôznych predstaviteľov Apple.

Veľmi dôležitou časťou priestorov je ale napríklad aj stolný futbal, či kvalitné reproduktory, z ktorých často počuť hrať predovšetkým techno alebo elektronickú hudbu, ktorú dizajnéri Apple zbožňujú! V minulosti bolo štúdio umiestnené mimo sídla Apple aby mali zamestnanci akúsi “slobodu” vo svojej práci. Všetko sa ale zmenilo už vo februári 2001, kedy sa celé sídlo nasťahovalo do hlavnej Apple budovy. Pre lepšiu predstavu pridávame aj 3D render, ktorý bol vytvorený na základe spovede  bývalého zamestnanca. Čo povieš, chcel by si tu pracovať?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.