Apple dnes poteší fanúšikov, ktorí sa tešia už niekoľko mesiacov na nový operačný systém. Dnes Apple vydá iOS 13. Prečítajte si podrobnosti, ktoré sa ho budú týkať.

Dnes Apple vydá iOS 13. Prečítajte si podrobnosti.

Nevieme ako vy, no my sa už skutočne veľmi tešíme. Novinka obsahuje niekoľko zásadných prvkov, ktoré nám chýbali a ktoré opäť trošku oživia naše staršie iPhony. Tým najzásadnejším je pravdepodobne tmavý režim, o ktorom sa vyslovene hovorí už niekoľko rokov a ktorý iPhonu v súčasnej dobe chýba ako soľ. Získať ho môže prakticky, každý kto používa novšie zariadenie ako iPhone 6. Práve prelomový model z roku 2014 už iOS 13 nemôže dostať. Podľa našich informácii za to môže nedostatočná operačná pamäť RAM. Na iOS 13 je potrebné “množstvo” minimálne 2GB. iPhone 6 mal žiaľ len 1GB.

Všetci ostatní, ktorí máte novšie zariadenia sa ale tešiť môžete. Je super, že podpora systému je minimálne 4 a viac rokov v prípade iPhonu, ktorý meníme každé 2-3 roky. Niekomu bez problémov stačí aj model 6S a tak ho nebude musieť meniť, nakoľko mu ostáva plná softvérová podpora a samozrejme aktualizácie. Takýto prístup k najnovšiemu operačnému dostáva konkurencia len veľmi ťažko.

Kedy bude nový operačný systém dostupný?

Samozrejme bude to práve dnes a už onedlho. Apple by ho malo vydať už o 19:00 nášho času, teda o niekoľko hodín. To je dôvod, prečo už síce je 19.9.2019 ale systém nám stále na našich zariadeniach “nepípol”. Softvérová aktualizácia bude prebiehať prakticky rovnako tak ako každá iná.

Bude to možno ale celé o čosi zdĺhavejšie nakoľko iOS 13 je predsa len úplne nová verzia systému nie len jeho vylepšenie či oprava. Odporúčame vám aby ste boli niekde, kde si ho môžete pohodlne stiahnuť cez Wi-Fi a kde budete môcť mať váš iPhone pripojený v elektrickej sieti. Dôležité je na záver tohto článku ešte podotknúť, že Apple vydá iOS 13 len na iPhone. Respektíve, dnes nebude vydaná oficiálna verzia systému iPadOS.

Síce nevieme, aký na to majú v Cupertine dôvod ale toho sa používatelia dočkajú až o 11 dní neskôr teda 30.septembra (v rovnakom čase, 19:00). Nás zaujíma, či vás nový systém v beta verziách oslovil a ste naň okamžite pripravený prejsť alebo radšej počkáte, či neobsahuje nejaké tie chyby alebo muchy. Svoje názory a nám napíšte do komentárov buď tu alebo na sociálnych sieťach. Radi si ich pozrieme….

iOS 13 beta 5. Čo všetko je nové? - svetapple.sk
iOS 13 beta 5. Čo všetko je nové? – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here