Žeby zabudnutá “móda” opäť získavala priaznivcov? Vyzerá to tak, že áno. V poslednom čase čoraz častejšie evidujeme slovíčko “Jailbreak“. Jeho popularita klesla skoro na nulu, no tím „Unc0ver“ ho dokázal vďaka svojim nástrojom opäť oživiť. Teraz zverejnil informáciu, že odomknutie iPhonu bude onedlho možné s poslednou aktualizáciou, iOS 13.5.

iOS 13.5 Jailbreak bude čoskoro dostupný pre všetky zariadenia

O všetko by sa mal postarať úplne nový nástroj nazývaný ako “unc0ver 5.0.0”. Ten bude schopný “odomknúť” každé Apple zariadenie, vo všetkých podpísaných verziách iOS. Využije na to zraniteľnosť “zero-day”.

- Reklama -

Tím hackerov “Unc0ver” si je vo svojich tvrdeniach absolútne istý a my ich nemáme dôvod spochybňovať. Veď všetko ukáže až čas. Ak sa ale podarí nainštalovať Jailbreak aj na produkty, ktoré majú iOS 13.5 (oficiálne predstavený 20. mája), môže to byť ešte zaujímavé.

Apple má v tomto prípade hardvérový problém so svojim čipom, ktorý sa objavil minulý rok. Jedná sa o chybu nazývanú ako “checkm8”, ktorú nájdeme na skoro všetkých iOS zariadeniach. Pomocou nej dokážete pomerne jednoducho nainštalovať Jailbreak na milióny iPhonov, iPadov či iPodov Touch.

iOS 13.5 Jailbreak bude čoskoro dostupný pre všetky zariadenia.
iOS 13.5 Jailbreak bude čoskoro dostupný pre všetky zariadenia.

Členovia ambiciózneho tímu Unc0ver zatiaľ neprezradili žiaden konkrétny dátum, kedy sa odomknutia zariadení s iOS 13.5 vo finále dočkáme. Na svojich internetových stránkach ale informujú, že v súčasnosti sú už vo vývoji veľmi ďaleko a všetko testujú. Nechajme sa teda prekvapiť. Nájde sa medzi vami niekto, kto si v roku 2020 nainštaluje Jailbreak? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.