Pokiaľ niekto videl film Steve Jobs, poprípade iné filmy alebo si len prečítal nejakú literatúru okolo Applu, určite vie, že Apple svoju dnes už veľmi úspešnú cestu nezačalo tým, že predstavilo prvý iPhone. Začalo to tým, že predstavilo prvý počítač, predchodcu Macu, ktorý vznikol prakticky v Jobsovej garáži a zostrojil ho Steve Wozniak. Týchto počítačov sa z pôvodného množstva 200 kusov uchovalo asi 50. Ich hodnota je obrovská a presvedčí ťa o tom aj tento kúsok!

Neuveriteľné čiastky

Pýtaš sa, kto by bol v dnešnej dobe ochotný zaplatiť za starú základnú dosku, po ktorej napojení na monitor uvidíš len niekoľko písmeniek a naozaj primitívne údaje vyššiu sumu ako 1$? Odpoveď znie jasne. Zberatelia, investori či skalní fanúškovia Apple, ktorí chcú mať doma časť, ktorá navždy prepísala počítačový priemysel. O tom, že kúpa takéhoto počítača nemusí byť vôbec zlá investícia nás presvedčil aj minuloročný prípad, kedy sa predal, kedysi 666,666$ počítač (Wozniak miloval opakujúce sa čísla) za 905 000$ a na trhu sa objavil ďalší v špičkovom stave a vlastne so všetkým čo k nemu patrí vrátane návodu či ešte starého loga spoločnosti Apple, na ktorom je vyobrazený Isaac Newton.

Odhaduje sa, že tento počítač sa predá za neuveriteľne vysokú sumu. Aj keď možno nepredbehne sumu, ktorú dosiahol minuloročný kúsok, minimálne by sa jej mal priblížiť. Odoborníci totiž tvrdia, že jeho hodnota je niekde na úrovni 800 000$. Za to by sa možno dalo kúpiť aj nejaké to jazdené Bugatti Veyron 🙂

Apple 1 3

Apple 1 4

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here