napriek tomu, že sa hviezdou najbližších mesiacov takmer určite stane nová flotila vlajkových lodí iPhone 13, Apple nezaháľa ani v prípade ostatných produktov vo svojom portfóliu. Najnovšie informácie poukazujú na fakt, že firma pracuje na novom externom monitore, ktorý dostane čip A13 s Neural Enginom.

Podľa predvpovedí by sa malo jednať o zaujímavý krok, keďže zabudovanie CPU/GPU priamo do útrob monitoru, môže značne zvýšiť nielen grafický výsledok. Kombinácia čipov nachádzajúcich sa v monitore a aj v samotnom Macu, na ktorý by bola obrazovka pripojená, ponúkne potrebné prerozdelenie výkonu, ktoré využijeme hlavne pri zložitejších grafických úkonoch.

A13 display

Klebety o novom monitore, ktorý by obsahoval novú verziu portu Thunderbolt s grafickou kartou sme tu mali už v roku 2016, no finálneho produktu sme sa dodnes nedočkali. O tri roky ale dorazil high-endový monitor Pro Display XDR, ktorý však svojou cenovkou poriadne naštartoval nielen kritikov firmy.

Mnoho ľudí očakávalo, že prípade nového monitoru, by sme sa preto mohli dočkať cenovo dostupnejšieho, no o niečo okresanejšieho produktu. V prípade zakomponovania nového čipu by sa táto možnosť pravdepodobne nekonala, keďže výkon spolu s grafickými možnosťami by ešte viac postúpil vpred.

Prečítajte si tiež  Na počítače Mac už nenainštalujete niektoré apky mimo App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -