Vzhľadom na obrovský prínos Steva Jobsa pre tento svet, sa jeho osobnosť stáva už takpovediac legendárnou. Dokázal vybudovať niečo, čo doteraz nikto iný nezvládol aj keď jeho cesta nikdy nebola úplne jednoduchá. Práve preto šťastlivci, ktorí sa s ním mali možnosť stretnúť a ešte od neho aj niečo dostať majú v rukách pomerne cennú vec. Výnimkou nie sú ani vizitky, ktoré sa teraz dostali do dražby!

Vizitky

Kedysi len obyčajný kus papiera a dnes vzácnosť, ktorá sa len tak nevidí. Asi takýmto spôsobom by sa dali popísať vizitky Steva Jobsa, ktoré používal v rokoch 1984 až 1990. Do dražby sa dostali konkrétne tri a bonus je, že každá z nich je úplne iná. Každá totiž patrí inej spoločnosti, v ktorej Jobs pôsobil. jedna je teda z Apple, druhá zo spoločnsoti Next, ktorú vybudoval po známom vyhodení z jeho vlastnej spoločnosti, no a potom posledná z Pixaru, ktorý je tam kde je taktiež len vďaka Jobsovi.

- Reklama -

Všetky tri vizitky draží škola Marin, nachádzajúca sa v Kalifornii. Celá táto aukcia odštartovala na sume 600$ a v súčasnosti má hodnotu už 8052$. O vizitky bojuje celkov až 40 záujemcov, čo znamená, že cena môže ešte narásť smerom hore. Uvidíme ako teda celá aukcia dopadne, no každopádne sa tu ukazuje, že každý jeden predmet, ktorý kto kedy od Jobsa dostal, naberá na hodnote nenormálnym spôsobom, navyše ak sa na ňom ešte nachádza jeho meno, či podpis! Pokiaľ si chcete pozrieť celkový priebeh tejto aukcie, tak kliknite na tento odkaz.

Vizitky Steva Jobsa v dražbe. Prvá je zo spoločnosti Next, druhá z Apple, no a tretia pochádza z Pixaru - svetapple.sk
Vizitky Steva Jobsa v dražbe. Prvá je zo spoločnosti Next, druhá z Apple, no a tretia pochádza z Pixaru – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.