Apple vydalo včera dve veľmi podstatné aktualizácie iOS 9. Jednu určenú pre vývojárov a druhú pre široku verejnosť. Samozrejme, že ide len o beta testovanie, no aj tak je veľmi zaujímavé sledovať, čo Apple do systému neustále pridáva. Najnovšie sme sa dočkali napríklad nových pozadí, či niekoľkých jednoduchších funkcií a zmien. Čo sa však až tak vo veľkom nesleduje je WatchOS 2, ktorý včera taktiež vyšiel vo svojej 5. beta verzii. Pozri sa spolu s nami, čo nového táto verzia do systému priniesla.

WatchOS 2 beta 5

Prvá zmena, ktorá sa dotkla WatchOS 2 je ako ináč ciferník, pretože hodinky by bez neho neboli hodinkami. Hovoríme konkrétne o timelapse ciferníku, do ktorého po novom pribudol celodenný pohľad na Eiffelovú vežu. To je však menej podstatné ako to, akým v novej bete timelapse videá fungujú. Už totiž nebudú po celý čas rýchlo prehrávané ale prehrajú sa odzačiatku a postupne sa spomalia až zastavia na danom čase. Tento efekt bude vyzerať veľmi dobre najmä v noci. Máme sa na čo tešiť. V novinke ťa tiež hodinky upozornia pri nastavovaní ciferníku modular na prítomnosť režimu multicolor.

- Reklama -
watchOS 2 beta 5 Paris timelapse watchOS 2 beta 5 modular

Ďalšou novinkou je funkcia QuickPlay, ktorá tak trochu upozorňuje na funkciu Shuffle Play v iOS 9 beta 5. Umožňuje spustiť akúkoľvek hudbu bez toho, aby sa človek musel dlho prehrabávať v hudobnej knižnici. Novinkou je tiež sekcia „now playng,“ v ktorej po novom nájdeme tlačidlo hlasitosti v tvare kruhu. Po jeho bokoch sa potom nachádzajú tlačítka, kde si môžeš vybrať danú skladbu medzi obľúbené, poprípade ju vymazať zo svojho zariadenia.

watchOS 2 beta 5 Quick Play watchOS 2 beta 5 volume

Poslednou novinkou v novej bete je aj vylepšenie pri cvičení, kedy sa na hodinkách v hornej časti zobrazí maličká ikonka bežca a po docvičení potvrdenie, že si naozaj docvičil a uložil si dáta. Hodinky sú vraj omnoho rýchlejšie a rovnako tak aj reagujú. Vylepšená nebola len stabilita ale aj napríklad heptická odozva a podobne. Na finálnu verziu WatchOS 2 by sme sa mohli tešiť už v septembri. Nič však nie je oficiálne!

Apple vydalo Watch OS 2.0 - Sve
Apple vydalo Watch OS 2.0 – Sve

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.