Na streamovacej službe Apple TV+ sa práve uzavrela štvrtá napínavá sezóna seriálu For All Mankind. Alternatívna historická dráma, ktorá sa začala vysielať súčasne so spustením služby ešte v roku 2019, si získala nielen vernú fanúšikovskú základňu, ale aj pozitívne recenzie od kritikov z celého sveta.

Dokonca sa jej podarilo vyhrať aj niekoľko prestížnych ocenení. Vzhľadom na jej nákladnú produkciu sa však fanúšikovia teraz pýtajú, či sa dočkáme aj piatej série. Pozreli sme sa na všetky informácie z pozadia seriálu a v tomto článku sa vám na túto otázku pokúsime priniesť čo možno najrelevantnejšiu odpoveď.

Bude piata séria For All Mankind?

Začnime tým najdôležitejším. Aj keď spoločnosť Apple zatiaľ nič nepotvrdila, keďže posledná štvrtá séria skončila len pre malou chvíľou, niektoré zdroje naznačujú, že piata séria môže byť v budúcnosti realitou.

Prekecol sa o tom konkrétne producent seriálu Matt Wolpert pre portál Denofgeek, podľa ktorého má vesmírny príbeh For All Mankind ambíciu pokračovať až na sedem sérii.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Podobne sa vyjadril pre portál Colider aj scenárista Ronald D Moore, podľa ktorého mali nedávne hollywoodske štrajky vplyv na rozhovory o budúcnosti celej série, no po ich vyriešení sa mali rokovania obnoviť.

Aj vďaka tomu môžeme predpokladať, že je tu pomerne vysoká šanca na návrat For All Mankind v piatej sérii. Koniec koncov, pre platofrmu Apple TV+ ide o dosť zásadnú záležitosť, keďže práve For All Mankind bol jeden z jej pilotných „produktov“.

Kedy vyjde piata séria For All Mankind?

Na túto otázku je dnes bez oficiálnych informácii prakticky nemožné odpovedať, avšak pokiaľ sa pozrieme na doterajší vývoj seriálu, zistíme, že série prichádzali v rokoch 2019, 2021, 2022 a 2024, pričom ich medzi sebou delilo cca pätnásť až osemnásť mesiacov.

Treba však počítať s tým, že spomínané hollywoodske štrajky mohli mať na výrobu negatívny dopad a to môže spôsobiť nepríjemné oneskorenie. Ak teda piata séria For All Mankind príde, pravdepodobne to bude až koncom roka 2025, či dokonca začiatkom roka 2026. Nechajme sa prekvapiť.

Netreba totiž zabúdať, že vesmírna tématika je pre tvorcov mimoriadne zložitá a For All Mankind obsahuje kvantum špičkových efektov, ktoré musia byť zvládnuté dobre, aby dostatočne uchvátili oko diváka a zároveň boli realistické.

Prečítajte si tiež  Apple pri pozvánke na predstavenie iPhone 15 zrušil dlhoročnú tradíciu

V akom roku sa bude odohrávať piata séria For All Mankind?

Zatiaľ čo štvrtá séria sa odohrávala tesne po roku 2000, tá ďalšia by sa mala posunúť ďalej. Naznačil nám to aj samotný koniec sezóny, kde sme sa už ocitli v roku 2012.

Je teda pravdepodobne, že práve toto bude rok, v ktorom začne piata séria a zároveň je možné, že aj v tej sa budeme rýchlo posúvať v čase.

Čisto teoreticky by sa tak šiesta séria mohla odohrávať niekedy v súčasnosti a tá siedma v budúcnosti. Je to však len nepodložená špekulácia.

Kto si zahrá v piatej sérii For All Mankind? 

For All Mankind

Na túto otázku momentálne nie je možné odpovedať, no predpokladáme, že okrem stálych tvári, ako sú Joel Kinnaman a Wrenn Schmidt tu uvidíme aj viacerých účinkujúcich z neskorších sérií. Môže to byť napríklad Edi Gathegi, Cynthy Wu či Tyner Rushing.

Tvorcovia tiež v minulosti naznačili, že zmeny v obsadení sú kľúčové pre udržanie konceptu seriálu živým a zaujímavým. Je teda isté, že si tu svoju úlohu zahrajú aj ďalší herci. Ich mená, ale zatiaľ nepoznáme.

Trailer na piatu sériu For All Mankind

Aj keď by sme vám ho veľmi radi ukázali, žiaľ trailer, na ktorom by ste si mohli pozrieť piatu sériu For All Mankind bude k dispozícii najskôr koncom roka 2024, alebo v priebehu roka 2025. Akonáhle bude k dispozícii, tento článok samozrejme aktualizujeme.

V závere je dôležité zdôrazniť, že aj napriek pozitívnym náznakom a plánom tvorcov tohto fantastického seriálu, oficiálne oznámenie piatej série For All Mankind zatiaľ nebolo vydané.

Fanúšikovia by preto mali byť pripravení aj na to, že stav, v ktorom sme sa rozlúčili so štvrtou sériou môže byť konečný. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -