Ako by toho v posledných mesiacoch technologický priemysel netrápilo dosť, na pôde producentov úložísk sa vyskytol nový problém. Ceny SSD sa pravdepodobne celosvetovo zvýšia v dôsledku problémov s kontamináciou vo výrobných zariadeniach NAND spoločností Western Digital a Kioxia. To môže následne ovplyvniť aj zariadenia Apple a ich finálnu trhovú cenu.

Prečítajte si tiež  Hlavný dizajnér Tesly o Apple produktoch: "Už sa vôbec nie je na čo tešiť"

Spoločnosť Western Digital uvádza, že v januári prišla o úložisko s označením BiCS 3D NAND flash v hodnote 6,5 exabajtov v dôsledku použitia kontaminovaných materiálov v dvoch svojich závodoch v Japonsku. Zariadenia spoločne prevádzkujú spoločnosť Western Digital a jej partner Kioxia. Tá bola predtým súčasťou spoločnosti Toshiba. Čo spôsobilo kontamináciu a kedy sa očakáva obnovenie výroby, zatiaľ nebolo potvrdené.

Spoločnosti Western Digital a Kioxia patria medzi popredných svetových dodávateľov SSD, pričom ich spoločná produkcia predstavuje približne 30 % celého trhu. Prieskum trhu naznačuje, že cena NAND, ktorá je hlavnou zložkou SSD by mohla od druhého štvrťroka 2022 stúpnuť až o 10 percent. To by sa následne malo odraziť na cene zariadení.

SSD

Spoločnosti Western Digital a Kioxia ponúkajú predovšetkým disky SSD a eMMC pre osobné počítače, ale rozbory iFixit ukázali, že spoločnosť Apple používa čipy NAND Kioxia v mnohých svojich produktoch vrátane radu iPhone 13, iPadu Pro a 14″ a 16″ MacBookov Pro. V prípade pretrvávajúcich problémov by tak výrazne utrpeli aj produkty jablkového portfólia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -