Apple zariadenia si držia cenu ako len máloktoré produkty od iných značiek. Za originálny iPhone, ktorý je ešte v škatuli a zapečatený od výroby, je možné dostať až niekoľko desiatok tisíc dolárov. Príkladom toho je aukcia, v ktorej bol takýto iPhone vydražený za viac ako 60 tisíc dolárov.

iPhone za cenu prémiového auta

Dražba iPhonu prvej generácie sa v aukčnej sieti LCG Auctions začala 2. februára a skončila sa 19. februára. Za ten čas sa predpokladalo, že balík vynesie približne 50 000 dolárov, no táto suma bola ešte viac vynesená do výšin. V závere po vyvolávacej cene 2 500 dolárov nasledovalo 27 ponúk, čím sa cena továrensky zapečateného smartfónu vyšplhala na rekordných 63 356,40 dolárov vrátane prémie.

Originálny iPhone 2007 dražba
Zdroj: BBC

Na rozdiel od moderných iPhonov je originál oveľa skromnejšou záležitosťou, s 3,5-palcovým displejom s rozlíšením 320 × 480, 2-megapixelovým fotoaparátom a 2G mobilným pripojením. V očiach zberateľov však má obrovskú hodnotu, čoho príkladom je aj táto dražba.

V prípade aukcie bol iPhone zachovaný v pôvodnom obale, ktorý zobrazuje smartfón na prednej strane škatule a stále mal neporušený plastový obal. Koľko by ste za takýto zberateľský kúsok boli ochotný dať vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -