Apple zariadenia si držia cenu ako len máloktoré produkty od iných značiek. Za originálny iPhone, ktorý je ešte v škatuli a zapečatený od výroby, je možné dostať až niekoľko desiatok tisíc dolárov. Príkladom toho je aukcia, v ktorej bol takýto iPhone vydražený za viac ako 60 tisíc dolárov.

iPhone za cenu prémiového auta

Dražba iPhonu prvej generácie sa v aukčnej sieti LCG Auctions začala 2. februára a skončila sa 19. februára. Za ten čas sa predpokladalo, že balík vynesie približne 50 000 dolárov, no táto suma bola ešte viac vynesená do výšin. V závere po vyvolávacej cene 2 500 dolárov nasledovalo 27 ponúk, čím sa cena továrensky zapečateného smartfónu vyšplhala na rekordných 63 356,40 dolárov vrátane prémie.

Originálny iPhone 2007 dražba
Zdroj: BBC

Na rozdiel od moderných iPhonov je originál oveľa skromnejšou záležitosťou, s 3,5-palcovým displejom s rozlíšením 320 × 480, 2-megapixelovým fotoaparátom a 2G mobilným pripojením. V očiach zberateľov však má obrovskú hodnotu, čoho príkladom je aj táto dražba.

V prípade aukcie bol iPhone zachovaný v pôvodnom obale, ktorý zobrazuje smartfón na prednej strane škatule a stále mal neporušený plastový obal. Koľko by ste za takýto zberateľský kúsok boli ochotný dať vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Koncept iOS 10, ktorý sa ti zapáči!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -