Tento rok vyšlo množstvo fantastických produktov, medzi ktorými nenájdeme len očakávaný iPhone X ale aj napríklad domáceho asistenta/reproduktor HomePod, novú Apple TV s podporou 4K a HDR obrazu či napríklad Apple Watch Series 3 s podporou mobilného pripojenia na jedno číslo. Fantastické avšak všetko so sebou prináša aj nejaké tie negatíva, napríklad príšerne vyladený operačný systém iOS 11. Nemôžeme sa ale zaň na Apple tak moc hnevať. Takéto drobné prešľapy skrátka musíme tolerovať! 

Prečo?

Určite sa pýtaš, prečo takéto niečo vôbec píšeme. Však je to Apple, spoločnosť, ktorá nikdy nerobí chyby a pokiaľ je nejaký problém, vždy ho promptne vyrieši. Dôvod je taký, že možno len niečo nezvládla ale všetko dá časom do poriadku. Realita s iOS 11 je napríklad naozaj smutná. Systém reálne vydrží kratšie, čo sa týka výdrže batérie, na starších zariadeniach funguje horšie a obsahuje chyby, ktoré nás všetkých denne vytáčajú. Apple to so štartom nezvládlo. To sa ale môže stať. Treba si len uvedomiť, v akom veľkolepom merítku systém vydalo. Na svete je vyše miliardy aktívnych iOS zariadení z toho možno 2/3 môžu mať iOS 11 nainštalovaný. Predstav si teraz, pre koľko zariadení Apple pripravuje.

- Reklama -

Podobný scenár nás stretol aj v roku 2014, kedy vyšiel iOS 8 a na inom iPhone ako na iPhone 6 či iPhone 6 Plus skrátka nefungoval. Problémy boli veľmi podobné. Vtedy to Apple vyriešilo aktualizáciou iOS 9, ktorá všetko opravila. iOS 10 bol tiež fajn avšak „jedenástka“ to zase pokazila. Apple ale dá všetko doporiadku a dúfajme, že čo najskôr budeme môcť zabudnúť na nevydarený september a október tohto roka. Veľká zmena by sa mohla udiať už v novembri, kedy by mal vyjsť iOS 11.1.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone x on out

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.