Pokiaľ vás zaujíma, ako si poradia v teste odolnosti dve vlajkové lode konkurenčných spoločností Samsung a Apple, určite pokračujte v čítaní tohto článku. Na následujúcom videu uvidíte niekoľko pádov Samungu Galaxy S6 Edge a iPhonu 6, pri ktorých podľahnú obe zariadenia. Ktoré však praskne skôr? 

Kto z koho!

Prémiové smartfóny sa vyznačujú predovšetkým svojim exkluzívnym spracovaním a výkonom, ktorý nemá obdoby. Mnohí práve to považujú za kritéria, ktoré musia vlajkové lode spĺňať, no ani si neuvedomujú, že dosť podstatná je aj odolnosť voči pádom, či inému poškodeniu. Práve preto tu máme takzvané drop testy, ktoré natáčajú YouTuberi po celom svete, aby nám ukázali, čo telefóny naozaj znesú. Povedzme si na rovinu, že Samsung je tak trochu v nevýhode kvôli sklu, ktoré sa nachádza na obidvoch jeho stranách. Každopádne netreba zabúdať ani na vykúkajúcu šošovku fotoaparátu, ktorá sa na iPhone  rozbila ako prvá.

Popravde, Samsung toho zniesol viac a sklo sa rozbilo omnoho neskôr ako na iPhone 6. Dokonca aj sklo na zadnej strane! Priznajme teda, že Samsung skutočne vytvoril sklá, ktoré sú voči pádom odolnejšie, no aby sme nezabudli dodať, Apple by malo v budúcom iPhone 6S ponúknuť zafírový panel, čo znamená extrémnu odolnosť vzhľadom na fakt, že ide o druhý najtvrdší materiál na svete, hneď po diamante! V súčasnosti Apple dodáva zafír napríklad na drahších verziách hodiniek Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Paradox: Nový iPhone 14 bolo možné predobjednať v Rusku skôr ako v USA. Apple však o ničom nevedelo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.