Spoločnosť Apple predstavila prvú beta verziu ioS 8.3 , ktorú  sami testujeme a konečne vám môžme predstaviť dve nové služby, ktoré sme zatiaľ objavili. Aj keď nejde o nič prevratné, ide o niečo, čo jednoducho opäť používateľom zjednoduší život. Týkajú sa konkrétne CarPlay a teda multimediálneho systému vo vozidlách či samotného Google, do ktorého sa prihlasuje úplne ináč! 

Wireless CarPlay

Od predstavenia CarPlay sme si sami lámali hlavu nad tým, prečo je nutné pripojiť iPhone ku vozidlu pomocou Lightning kábla a nefunguje to omnoho jednoduchšie, bezdrôtovo, keďže zariadenie disponuje ako Wi-Fi tak aj Bluetoothom! Nakoniec sme však prišli na to, že cez Lightning kábel by váš iPhone nemusel zaznamenať žiadnu stratu batérie, keďže by sa vo vozidle aj nabíjal. Každopádne, dnešné iPhony 6 vydržia naozaj dlho a mnoho používateľov neobľubuje káble. Práve preto sa Apple rozhodlo, že do iOS 8.3 pridá možnosť bezdrôtového prepojenia vozidla so smartfónom. Túto službu nazvali Wireless CarPlay!

- Reklama -
Wireless CarPlay - svetapple.sk
Wireless CarPlay – svetapple.sk

Prihlasovanie do Google

Druhou novinkou, ktorá sa jednoducho nedala prehliadnuť bolo zjednodušené prihlasovanie do všetkých Google účtov v rôznych aplikáciach. Pri niektorých dokonca Apple zaplo aj dvojfázové prihlasovanie, čo by malo dopomôcť bezpečnosti celého prihlasovacieho procesu. Od iOS 8.3 už konečne nebudete musieť zložito generovať kód v nastaveniach Gmailu!

Wireless CarPlay - svetapple.sk
Wireless CarPlay – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.