Apple dnes vydalo úplne prvú beta verziu operačného systému iOS s označením 8.3. Vzhľadom na to, že nevyšla ešte ani verzia iOS 8.2, ktorá je mimochodom tiež v beta testovaní, je viac než jasné, že sa na verejnosť tak skoro nedostane. My sme sa však rozhodli, že beta verziu vyskúšame a čakali sme najmä na podporu slovenskej a českej Siri. To sa však nenaplnilo a Apple zatiaľ Siri  po slovensky či po česky stále nenaučilo rozprávať! Alebo sa to len testuje?

Siri a iOS 8.3

Prednedávnom svet, alebo lepšie povedané naše dve malé krajiny (Slovensko a Česko) obletela správa, že sa v iOS 8 objavili hlasové povely v našich rodných jazykoch a tak sme očakávali, že sa už v bete iOS 8.2 č iOS 8.3 dočkáme podpory Siri v slovenčine alebo češtine. Na naše veľké sklamanie sme po nainštalovaní beta verzie iOS 8.3 museli skonštatovať, že Apple ešte stále nepridal našu reč do Siri a môžme len dúfať, že sa tak v budúcnosti stane.

- Reklama -

Podľa nášho názoru sa totiž dokumenty v iOS nenachádzali náhodou a Apple testuje hlasovú asistentku aj v iných jazykoch. Je však zrejme, že to nie jet ak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá a preto do beta verzie slovenskú a ani českú Siri stále nepridali. To ale neznamená, že sa neobjaví vo finálnej aktualizácií, ktorá je však stále v nedohľadne!

Siri - svetapple.sk
Siri – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.