Jeden z najväčších hráčov na poli herného priemyslu – Electronic Arts sa nestratí ani v mobilnom gamingu. EA sa v poslednej dobe takpovediac odtrhlo z reťaze a skupuje jedno mobilné štúdio za druhým.

Posledným úlovkom videoherného giganta je spolok Playdemic, ktorý si uchmatol za astronomickú sumu 1,4 miliardy dolárov.

- Reklama -

Pre EA táto akvizícia predstavuje už tretí veľký obchod. Začiatkom roka sa spoločnosti podarilo odkúpiť firmy CodeMasters a Glu, ktoré v tejto oblasti nie sú žiadnym nováčikom. Tretia kúpa sa nesie v znamení odstrihnutia Playdemic z rúk Warner. Tí si za vývojárske štúdio popýtali poriadne mastnú čiastku.

EA

Prekvapivé ale je, že štúdio má za sebou iba jeden väčší počin vo forme Golf Clash. Je preto viac než pravdepodobné, že sa EA bude snažiť ešte viac etablovať na scéne mobilných zariadení. To môže znamenať oveľa viac herných zážitkov v podobe „standalone“ hier pre App Store.

EA s vlastnou streamovacou službou? 

Zaujímavým pohľadom na túto tému je aj názor, že sa Electronic Arts v najbližších rokoch bude chcieť presadiť so svojou vlastnou streamovacou službou.

Išlo by o už predstavený Projekt Atlas, no výhradne pre mobilné zariadenia. Jablkový hardvér je rok od roka výkonnejší a my sme sa už mnohokrát mohli presvedčiť, že na prenos AAA titulov prostredníctvom streamu je viac než pripravený.

Smartfóny a tablety síce vyslovene nemožno radiť medzi špičkové platformy. Posledné roky ale ukazujú, že so streamovacími službami ako napríklad Luna alebo xCloud čaká smartfóny a tablety svetlá budúcnosť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJEA
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.