Spoločnosť Apple je revolučná vo všetkom čo predstavuje. Nie je síce revolúciou daná technológia ale možno štýl, ktorý prináša. Bezdrôtové slúchadlá tu máme už roky ale pokiaľ ich predstaví Apple, bude to jednoducho prevrat. Už dnes sa spoločnosť snaží zaregistrovať ochrannú známku na pojem “AirPods” pod “schránkovou firmou” Entertainment in Flight, LLC. ale očividne sa jej to nedarí. 

Bezdrôtové slúchadlá

Možno si každý hovorí, načo riešiť iPhone 7, veď máme čas, ale to nie je celkom pravda. iPhone 7 príde už za 11 mesiacov a Apple má v súčasnosti plné ruky práce s tým, čo pri tomto zariadení predstaví. Rovnako nie je úplne jednoduché vymyslieť ani to, aké príslušenstvo k zariadeniu používateľ dostane. Už dnes vieme, že okrem návodov, nálepiek a nabíjačky s Lightning konektorom by sme mohli vidieť aj napríklad také bezdrôtové slúchadlá s názvom AirPods.

- Reklama -

Ako sa ale odhalilo, spoločnosť Entertainment in Flight, LLC, je vlastne schránková firma spoločnosti Apple, a že by malo ísť prakticky len o takú “zásterku” aby sa predčasne neodhalili plány spoločnosti. No tak, v prvom rade ide o spoločnosť, ktorá v súčasnosti nič nevyrába. V rade druhom ju je možné kontaktovať jedine cez Gmail. No a v rade treťom, svoj posledný patent si chcela podať na Jamajke, kde však patentová databáza nie je online.

Apple by malo najnovšie slúchadlá prepájať s tvojim iPhonom pomocou Bluetooth a práve táto technológia nahradí kábel, ktorý poznáme aj dnes. Je však otázne, či Apple odstráni z nového iPhonu aj Jack konektor. Aj keď si to nemyslíme, minimálne sa o tom vo veľkom šepká. Je to však podľa nášho názoru pomerne veľké riziko, nakoľko sa Jack využíva pri profesionálnych slúchadlách, prípadne na prepojenie s automobilom, ktorý ma koncovku AUX, no neponúka Bluetooth. Viac zatiaľ povedať nevieme, no už dnes sa veľmi tešíme na to, čo uvidíme v balení iPhonu 7. Ešte sme však nerozbalili ani iPhone 6S a tak si treba počkať!

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here