Elon Musk je podľa nášho názoru jedným z najväčších vizionárov súčasnosti a pokojne by sme ho s jeho prínosmi pre spoločnosť mohli označiť ako druhého Jobsa. Jeho automobilka či vesmírna agentúra začínajú totiž celkom presvedčivo a k tomu všetkému sa Elon snaží hovoriť otvorene k rôznym startupom či spoločnostiam, rád si jednoducho vyjadrí svoj názor. Toto isté prišlo aj keď sa dostalo na tému auta a spoločnosti Apple!

Elon Musk na adresu „Apple Car“

V kuloároch sa poslednou dobou pomerne dosť šepká o tom, že spoločnosť Apple niekde v tajnej garáži na okraji San Francisca montuje a vyvíja svoje budúce vozidlo, ktorým by chcela priniesť revolúciu v odvetví automobilového priemyslu. Tieto informácie síce nie sú potvrdené ale to, že Apple na podobnom projekte pracuje je pre nás všetkých už viacmenej samozrejmosť, nakoľko tomu nasvedčuje príliš veľa dôkazov. Elon Musk sa pre BBC vyjadril aj na túto tému.

Konkrétne to bolo v dizajnérskych štúdiách spoločnosti Tesla, v ktorých vznikajú (podľa nás) tie najzaujímavejšie elektromobily na svete a nehovoríme len o stránke dizajnu. Elon sa na otázku Apple Car vyjadril pomerne jasne a povedal, že to, že spoločnosť skutočne vyvíja svoj automobil je takým verejným tajomstvom.

Vraj nie je čo skrývať a dokonca to ani nie je možné, nakoľko do Cupertinskej spoločnosti behom niekoľkých mesiacov prišlo takmer 1000 automobilových inžinierov z celého sveta, ktorí boli vo svojej práci vždy najlepší a tak môžeme očakávať skutočne skvelé vozidlo.

Apple oficiálne žiadne vozidlo neohlásil a nie je to žiadnym prekvapením, keďže je táto spoločnosť veľmi tajnostkárska vždy až do predstavenia produktu či v tomto prípade skôr projektu, keďže vozidlo by mohlo byť predstavené už v najbližších mesiacoch alebo rokoch ale zatiaľ len ako štúdia či vízia, nakoľko nie je v štádiu vývoja, v ktorom by bolo schopné byť vyrábané a predávané. Spoločnosť si už dokonca pravdepodobne zaregistrovala aj dómeny pre toto vozidlo. Držíme teda s prácou na ňom palce!

 

Prečítajte si tiež  Dvaja z najväčších dodávateľov spoločnosti Apple sú pripravení zapojiť sa do projektu Apple Car
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.