Odkedy sa Elon Musk stal majiteľom Twitteru, spoločnosť hľadá nové spôsoby, ako zvýšiť svoje príjmy. Teraz sa však zdá, že sa kontroverzný filantrop chystá urobiť krok, ktorý služby spoločnosti posunie ďaleko za hranice sociálnej siete. Na stole je scenár, že sa z Twitteru stane platobná platforma, ktorá by konkurovala Apple Pay a PayPal.

Musk ešte koncom minulého roka podrobne opísal svoje plány pre vstup na trh platieb počas stretnutia s inzerentmi sociálnej siete. Majiteľ Twitteru navrhol, že používatelia budú môcť na sociálnej sieti posielať peniaze iným ľuďom či firmám. Odvtedy sme sa síce nedočkali žiadnych bližších podrobností, no Twitter na tomto pláne údajne aktívne pracuje.

Elon Musk Twitter
Zdroj: Daniel Oberhaus (úprava redakcie)

Podľa Financial Times spoločnosť žiada o potrebné licencie, aby sa mohla oficiálne stať platobnou platformou v USA. V správe sa uvádza, že Musk chce premeniť Twitter zo sociálnej siete na komplexný balík funkcií, ktorý bude fungovať aj ako platobná platforma.

Hoci nová platforma určená pre platby z dielne Twitteru bude najprv pracovať s bežnými menami a platobnými metódami, spoločnosť plánuje v budúcnosti pridať podporu pre kryptomeny. Platforma by tak konkurovala službe PayPal a dokonca aj službe Apple Pay, ktorá umožňuje používateľom nielen platiť v obchodoch, ale aj prenášať peniaze medzi nimi.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Pay je extrémne bezpečná služba. Apple vám ukáže prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -