Prvé mobilné zariadenie pochádza z roku 1973. Táto technológia má za sebou relatívne slušnú históriu a za ten čas sa stihla pretransformovať z jednoduchých telefónov do inteligentných smartfónov. Trvalo to 47 rokov do dnešného dňa. Pozrite sa na vývoj.

Evolúcia mobilných zariadení od roku 1973 do roku 2020

Smartfóny sa za posledných 15 rokov stali nevyhnutnou súčasťou našich životov. Ráno vďaka ním vstávame pomocou budíka, na obed kontrolujeme e-maily a večer sledujeme videá na YouTube.

Je až neuveriteľné, čoho všetkého sú v roku 2020 schopné. Okrem pripojenia na internet časom získali aj kvalitnú optiku pre fotografovanie a natáčanie videa. V niektorých prípadoch už dokážu nahradiť dokonca aj počítače, čo je obrovský prínos pre každého používateľa.

No a hoci to vyzerá tak, že sa technológie už nemajú kam posunúť, z roka na rok získavame nové a nové vymoženosti. Na následujúcom videu nižšie, môžete vidieť vývoj tohto produktu od pôvodnej verzie, ktorá pochádza ešte z roku 1973. Dlhodobým trendom bolo neustále zmenšovanie.

Zlom prišiel v čase, kedy sa vo väčšej miere začali používať dotykové displeje a používatelia volali po väčších uhlopriečkach. Dnes máme na trhu zariadenia, ktorých displej je taký veľký ako menšie tablety spred desiatich rokov.

Uvidíme čo prinesie budúcnosť. Smartfóny budú pravdepodobne ohybné, dostanú lepšiu výdrž batérie, oveľa rýchlejšie nabíjanie, odolnosť atď… Aké telefóny ste počas svojho života vlastnili vy? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  Prečo nie je iMessage aj pre Android? Máme vysvetlenie priamo od Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.