Určite sa ti už stalo, že si chcel ísť do mora, bazéna či jazera aj so svojim smartfónom, no keďže ide o citlivú elektroniku špeciálne na vodu, nemohol si. Nové iPhony 7 a 7 Plus sú vodotesné ale s tým, že ak sa ti ich podarí nejakým spôsobom zatopiť, reklamácia ti uznaná v žiadnom prípade nebude. Existuje teda niečo, čím si aspoň poistiť telefón proti vode? Áno a my ti ho ukážeme!

Sáčok

Čo sa týka príslušenstva, existujú rôzne kryty, ktoré ti obalia tvoj iPhone podobne ako kameru GoPro. Fantastická vec, no poväčšine je obstarávacia cena takýchto krytov ďaleko za hranicou 50 eur a to nie je málo za príslušenstvo, ktoré človek využije dva tri krát do roka. Ako to teda vyriešiť? Existuje sáčok, špeciálny sáčok, ktorý jednoducho ochráni tvoj iPhone pred vlhkosťou a vodou. Vyrábajú ho rôzne firmy ale my sa zamierame na konkrétny, od spoločnosti „Baseus“. Toto veľmi jednoduché príslušenstvo ti dovolí ponor do vody až do hĺbky 15-20 metrov s tým, že sa tvojmu zariadeniu nič nestane.

- Reklama -

Na vrchnej časti sa nachádza plastík, ktorý je poistený dvoma skrutkami. Akonáhle v tomto sáčku uzavrieš svoj telefón, dnu sa nedostane ani voda, ani prach. Vo vode funguje perfektne ale ja osobne by som to s hĺbkou 15-20 metrov zase tak nepreháňal. Netvrdím, že to obal nevydrží, ostatne, do takej hĺbky som ho ani nemal možnosť ponoriť, no myslím si, že riskovať hĺbku s telefónom za 1000+ eur je úplne zbytočné. Toto príslušenstvo by som skôr volil napríklad v prípade, že ideš dovolenkovať niekam na loď. Jednoducho sa tu môže stať, že telefón bude v priamom kontakte s vodou a tak si ho len takto poistíš.

Jeho cena je rôzna, kúpiť sa dá na rôznych miestach. Priemer sa pohybuje niekde na úrovni 20 eur. Je to teda malá investícia, ktorá dokáže veľa zachrániť. Ja by som už iba dodal, že do tohto sáčku môžeš vložiť akékoľvek zariadenie do 5,5″. Zmestí sa tu teda iPhone 7 Plus bez akýchkoľvek problémov, avšak môžeš tu dať pokojne aj konkurenciu s Androidom. My sme príslušenstvo testovali vďaka spolupráci s PCexpres.sk. Na pobočkách sa dá bez poblémov aj zakúpiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.