Nové modely iPadov, ktoré Apple predstavil začiatkom minulého týždňa sa čoskoro dostanú k prvým používateľom. Hoci najnovšie prírastky v modelových radoch Pro a Air ešte poriadne ani nevychladli v továrňach, Apple už teraz myslí na budúce generácie. iPad Air by totiž mal dostať čip, ktorým disponujú terajšie MacBooky Air.

Nové úniky z dodávateľského reťazca potvrdzujú, že gigant z Cupertina bude pokračovať v kontinuálnej aktualizácií iPadu Air a preto v budúcnosti dostane nadstavbu v podobe čipu Apple Silicon M3 alebo možno M4. Ako však určite tušíte, počkáme si na neho ešte poriadne dlho.

Najbližšieho iPadu Air sa tak skoro nedočkáme

V kombinácii s prekvapivým debutom čipu M4 od spoločnosti Apple dnešné predpoklady naznačujú, že Apple plánuje udržať iPad Air o krok za iPadom Pro.

To súhlasí s iniciatívou spoločnosti, v rámci ktorej chce prehlbovať rozdiely medzi jednotlivými verziami. Vďaka tomu kroku chce nalákať viac záujemcov do sekcie prémiových tabletov.

Zdroj: Apple

Vzhľadom na nedávne oznámenia je veľmi skoro špekulovať o budúcej generácii iPadu Air. Je však viac než možné, že budúce modely dostanú OLED displeje, podobne ako čerstvo predstavené iPady Pro.

Hoci je príchod nového iPadu Air zatiaľ len hudbou budúcnosti, hrubé odhady poukazujú na jeho vydanie v rokoch 2026 až 2028.

Nový iPad Air je podľa spoločnosti Apple takmer o 50 % rýchlejší ako predchádzajúci iPad Air s čipom M1. V porovnaní s iPadom Air s procesorom A14 Bionic dokonca poskytuje až 3× vyšší výkon.

Ak sa chcete dozvedieť viac noviniek o novej generácii ikonického „Airka“, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky podstatné informácie.

Prečítajte si tiež  iPad Pro M4 má prvý problém s displejom. A to sa ešte nepredáva

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -