Aj keď už mnohí nadobudli dojem, že pandémia COVID-19 je na ústupe, netreba sa nechať zmiasť. Stále musíme dodržiavať prísne hygienické pravidlá. Patrí medzi ne aj nosenie rúška. Facebook a Instagram sa rozhodli pomôcť. V aplikáciach sa bude po novom zobrazovať banner, aby ste na tento ochranný prvok nezabúdali.

Facebook/Instagram a rúška

Aj technologické spoločnosti sa chcú pričiniť tom, aby sme mali túto nešťastnú pandémiu čo najrýchlejšie za sebou. Vyžiadala si už státisíce úmrtí po celom svete a tak ju netreba podceňovať. Na Slovensku ľudia žijú relatívne normálny život. Aj dnes ale pribúdajú nakazení a preto je potrebné nosiť ochranné rúška. Podľa vedcov dokážu výrazným spôsobom spomaliť šírenie ochorenia.

Facebook a Instagram začali na domovských stránkach zobrazovať nové bannery, ktoré používateľov navádzajú na nosenie ochranných prvkov prekrývajúcich dýchacie cesty. Pokiaľ na ne kliknete, dostanete sa ku najnovším informáciám z Centra na kontrolu a prevenciu ochorení.

V súčasnosti sa zobrazujú len niektorým používateľom v rámci rôznych krajín. Nie je teda samozrejmosť, že na vás budú „vyskakovať“ okamžite. Časom sa však s nimi môžete stretnúť. Pokiaľ si chcete skontrolovať presné čísla ohľadom koronavírusu, do pozornosti dávame túto šikovnú aplikáciu, kde nájdete všetko potrebné…

Facebook a Instagram vás budú povzbudzovať v tom, aby ste nosili rúško.

zdroj

Prečítajte si tiež  Ďalšia beta iOS 10.2 a opäť ďalšie zlepšenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.