Moderné technológie dobývajú svet a nájdeme ich aj tam, kde by sme ich predtým nehľadali. Nosenie rúška sa pre nás stalo za posledné týždne samozrejmosťou. Ľudia sú kreatívni a využívajú pri jeho výrobe rôzne vzory. Čo však osadiť sem rovno LED panel?

Toto rúško má LED displej a dá sa ovládať iPhonom!

Šialená myšlienka, ktorú sa podarilo dizajnérke Chelsea Klukas zo spoločnosti Lumen Couture pretaviť do skutočnosti. Ako už sme uviedli vyššie, rúško nemusí byť hanba a ani nuda. Dokonca sa s ním dá aj poriadne zabaviť.

Pokiaľ ste šikovní a máte potrebné komponenty, viete si vyrobiť niečo, čo vám ukážeme vo videu nižšie. Do samotnej ochrannej masky je možné všiť jednoduchý LCD panel, ktorý sa dá následne ovládať pomocou vášho iPhonu.

Na displeji zariadenia si jednoducho označíte, ktoré body majú svietiť akou farbou, prípadne si zapnete rôzne animácie. Na ulicu môžete následne vykročiť s informáciou o tom, aký odstup si od vás majú držať ľudia alebo pomôcť lepšie porozumieť vašim slovám, vďaka jednoduchého grafického znázornenia vášho hlasu.

Najväčším benefitom tohto videa je ale to, čo sme uviedli už vyššie. Jeho autorka urobila v podstate návod na to, ako si podobné rúško s LED displejom, môžete vyrobiť aj sami. Samotný panel stojí 25$ a zakúpite ho na tejto stránke (prípadne sa k podobnému produktu dopátrate niekde inde). Potom je to už len na vašej šikovnosti, ako budete vedieť spojiť takúto technológiu s “obyčajnou ochrannou pomôckou”, ktorá má dnes cenu zlata. Idete do toho?

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here