Najväčšia sociálna sieť na svete opäť špekuluje. Jej aplikácia Messenger patrí medzi najpopulárnejšie v oblasti chatovania. Kompetentní teraz hľadajú spôsoby, aby ste ju mohli nastaviť za predvolenú v iOS 14. Bolo by to rovnaké ako pri prehliadači alebo e-mailovom klientovi.

Messenger namiesto aplikácie správy

Facebook reaguje na zmeny, ktoré sa odohrali v operačnom systéme iOS 14. Pre svojich používateľov chce zaistiť, aby si mohli nastaviť Messenger za predvolenú appku v rámci písania a prijímania správ. Niečo podobné je zatiaľ možné len pre prehliadač a e-mail.

Sociálna sieť „cíti“, že by si ľudia mali zvoliť defaultnú appku podľa svojho gusta a nie podľa toho, čo im poskytuje telefón. V tomto duchu sa pre portál The Information vyjadril Stan Chudnovsky, zodpovedný za Messenger.

Facebook mal vraj opakovane žiadať spoločnosť Apple, aby zvážila pridanie takejto možnosti do iOS 14. Technologický gigant ale odmieta a má na to logické dôvody.

Vyžadovalo by si to prijímanie textových správ (SMS) prostredníctvom appiek tretích strán, čo v súčasnosti nie je možné. Interné pravidlá App Store to z bezpečnostných dôvodov zakazujú.

Takáto zmena by upravila celý spôsob, akým funguje iOS na našich zariadeniach. V súčasnosti zostala debata otvorená, no z nášho pohľadu nie je príliš nutná.

Cez predvolený prehliadač a e-mail otvárame odkazy. Čo by sme však robili s predvolenou aplikáciou správy? Messenger dnes funguje perfektne. Oddeľuje internetové „chaty“ od SMS. Aký je váš názor na túto tému? Mal by byť predovelný alebo vám vyhovuje súčasný stav?

zdroj

Prečítajte si tiež  Facebook je bezpečnostnou hrozbou pre každého, kto ho má nainštalovaný v iOS!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.