Pokiaľ si radi hľadáte partnerov cez internet, od dnes to je v niektorých krajinách ešte jednoduchšie. Služba Facebook Dating spustená. Jedná sa o vôbec prvú zoznamu od najpopulárnejšej sociálnej siete.

Služba Facebook Dating spustená.

Mark Zuckereberg spojil všetkých ľudí pomocou geniálnej internetovej sociálnej siete Facebook ešte v roku 2004. Prešlo celých 15 rokov a sieť si prešla rozsiahlym vývojom, zmenami a úpravami do súčasnej, finálnej podoby. Ako sa ale ukazuje, v spájaní ľudí chce pokračovať ešte intenzívnejšie. Pomôcť by mala špeciálna služba Facebook Dating, ktorá je vybavená prepracovaným algoritmom.

Tá bola dnešným dňom oficiálne spustená vrámci USA a ďalších 19 krajín sveta. Nie, Slovensko tu nehľadajte. Facebook sa rozhodol, že pre Európu sprístupní službu až v roku 2020 takže si na ňu ešte chvíľu počkáme. Tak či onak, čo to si o nej môžeme napísať už dnes. Služba funguje na zaujímavom princípe. Dokáže integrovať vaše príspevky nie len z Facebooku ale aj Instagramu, kde ich používatelia v poslednej dobe pridávajú omnoho viac.

Podľa autorov by k týmto príspevkom mali onedlho pribudnúť aj príbehy. To kedy to ale bude zatiaľ nevieme. Firma vymyslela špeciálny algoritmus, ktorý bude vyhľadávať osoby s podobným záujmom, ktoré by sa k sebe mohli hodiť. Na základe toho vám budú vyskakovať návrhy a vy si tak budete môcť jednoduchšie nájsť partnera, s ktorým by vám to možno vyhovovalo na základe rovnakých záujmov. Dôležité je dodať informáciu, že služba je dostupná samozrejme len pre osoby staršie ako 18 rokov.

- Reklama -
Facebook Dating spustená. Prvá zoznamka od najväčšej sociálnej siete je tu. - svetapple.sk
Facebook Dating spustená. Prvá zoznamka od najväčšej sociálnej siete je tu. – svetapple.sk

Zaujímavé smerovanie sociálnej siete

Facebook týmto krokom rozširuje pole svojho pôsobiska a používateľom ponúka viacej možností akými môžu používať sociálnu sieť. Je to teda dobrý nápad, ktorý vítame. V poslednom období máme pocit, že práve táto sociálna sieť trošku “upadá” a ľudia skôr inklinujú k Instagramu.

Pomocou Datingu by sa mohol Facebook zase trochu oživiť. Apple plánuje aj iné, ďalšie veľké zmeny, ktoré však ešte oficiálne nespustil ani v beta testovaní. Jednou z nich je úplné odstránenie lajkov. Je to možno trochu zvláštny krok, vzhľadom na to, že práve na nich pred rokmi sociálna sieť stavala ale autori zmeny si myslia, že práve takýmto spôsobom zvýšia kvalitu obsahu. Uvidíme, kam sa bude uberať ďalej. Predsa len ide o miesto, na ktorom vyrastá a vyrastala celá generácia ľuďí a dnes Facebook používajú už tak nejako podvedome.

Koniec lajkom. Facebook pôjde v po stopách Instagramu.
Koniec lajkom. Facebook pôjde v po stopách Instagramu.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here