Zdá sa, že nový krok od spoločnosti Apple oceňujú používatelia po celom svete. Hoci sa obrovské firmy ako Facebook búria, pretože im zákaz sledovania osobných dát narúša základné piliere biznisu, majitelia iPhonov si túto novinku pochvaľujú.

Ako zistila redakcia magazínu iMore na vzorke 850 respondentov, len 2 % ľudí sú ochotné kliknúť políčko Sledovať v prípade, že ich na o to aplikácia požiada.

71,6 % opýtaných uviedlo, že nechce byť sledovaná vôbec a zhruba 22,4 % uviedlo, že to záleží na konkrétnej apke. 3,9 % opýtaných by na záver potrebovalo viac informácii o sledovaní. Tie im poskytne napríklad toto inštruktážne video od spoločnosti Apple.

[poll id=“3″]

Samozrejme, uvádzaný výskum netreba brať na 100 % vážne. V provom rade prebiehal prostredníctvom sociálnej siete Twitter a v druhom rade sa ho zúčastnili predovšetkým fanúšikovia spoločnosti Apple. Bežný, rádový používateľ môže mať na celú vec úplne iný názor. Ako predbežná informácia to ale určite stačí.

O tom, ako to so sledovaním, respektíve nesledovaním v apkách bude pokračovať vás budeme informovať aj naďalej. Táto téma je mimoriadne zaujímavá, nakoľko môže ovplyvniť viac ako miliardu ľudí po celom svete. To už nie je zanedbateľné číslo…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJimore
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.