Cupertinský gigant má už od nepamäti stanovené veľmi prísne pravidlá, ktoré sa týkajú App Store. Dnes sa pripojila sociálna sieť Facebook k spoločnosti Microsoft. Spoločne sa sťažujú na zásady, ktoré sa týkajú tohto internetového obchodu.

Facebook má problémy s Apple

Spoločnosť Apple nerozlišuje, či si do jej obchodu pridáva aplikácie obrovská a známa firma alebo len malý nezávislý vývojár. Vo všetkých prípadoch sú podmienky prísne a treba ich rešpektovať…

Facebooku sa to ale nepáči. Prednedávnom sa pokúšal zaradiť do knižnice App Store novú aplikáciu, ktorá sa nazýva Facebook Gaming. Tá žiaľ na iOS nedokáže poskytnúť niektoré funkcie, pretože by s nimi jednoducho nebola schválená (alebo by bola po čase odstránená). Tvorcovia majú zviazané ruky.

Podľa predstaviteľov sociálnej siete však na túto politiku najviac doplatia samotní používatelia. Pokiaľ vlastnia iPhone, nedostanú rovnaké možnosti ako tí, ktorí majú napríklad Andorid. Je to žiaľ daň za bezpečnosť a uzavretosť iOS!

Facebook uvádza, že sa pokúša budovať a udržiavať komunitu, ktorá má v súčasnosti viac ako 380 miliónov členov po celom svete. Tí každý mesiac hrajú hry na tejto sociálnej sieti. Vývojári budú v tomto smere aj naďalej pokračovať (či už im v tom bude Apple brániť alebo nie). Vo finále tak môže technologický gigant na svoje prísne podmienky doplatiť.

Nemyslíme si však, že by kvôli hrám na Facebooku stratil veľkú časť svojej používateľskej základne. Do komentára nám napíšte, čo si o pravidlách v App Store myslíte vy?

zdroj

Prečítajte si tiež  S touto apkou si môžete vytvárať vlastné nálepky do iMessage
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.