Najväčšia sociálna sieť na svete neustále pracuje na svojich softvérových službách. Jednou z nich je aj mobilná aplikácia Messenger, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom iOS a Android. Po najnovšej aktualizácii je pomocou nej možné zdieľať obrazovku.

Facebook Messenger s nahrávaním obrazovky

Pokiaľ ste fanúšikom komunikácie prostredníctvom Messengera, máme pre vás skvelé správy. Jeho tvorcovia dnes oznámili, že to čo je už dlhšiu dobu dostupné pre počítače prichádza aj na naše smartfóny. Zdieľanie obrazovky je dnes úplne bežná vec, ktorá sa používa napríklad aj pri práci z domu. Svojim kolegom tak môžete ukazovať napríklad vaše projekty, prezentácie, výpočty atď… To isté platí napríklad aj pri komunikácii s rodinou alebo priateľmi.

Novinka tu funguje vďaka videohovorom. Pokiaľ máte niekoho „na linke“, stačí ak rozbalíte spodnú ponuku a vyberiete možnosť zdieľať obrazovku. O zvyšok sa postará aplikácia. Akonáhle sa celý proces začne, môžete prejsť napríklad do aplikácie Fotky a ukazovať obrázky, sledovať Instagram či napríklad nakupovať online. Možností je skutočne mnoho. Zdieľanie obrazovky sa dá aktivovať pri súkromnom a tiež skupinovom videohovore. Toho sa vie zúčastniť až 8 ľudí naraz.

Sami sme už túto funkciu vyskúšali a musíme povedať, že funguje naozaj rýchlo a jednoducho. Oceňujeme snahu Facebooku zlepšiť komunikáciu aj v tomto smere a zároveň dúfame, že podobných noviniek bude časom viac. Skvelá práca!

Facebook Messenger prináša mimoriadne užitočnú novinku!
Facebook Messenger prináša mimoriadne užitočnú novinku!

zdroj

Prečítajte si tiež  World Trade Centre Apple Store už 16. augusta!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.