Najväčšia sociálna sieť sa snaží zjednodušovať svoje služby. Ešte koncom minulého roka sme počuli o ambicióznych plánoch zlúčenia Messengera, Instagramu a WhatsAppu do jedného chatu. Dnes prichádzajú prvé výsledky.

Messenger a Instagram v jednom chate

Online komunikácia je pre niektorých ľudí kľúčová. Vo Facebooku to veľmi dobre vedia a preto sa ju snažia zjednodušiť. Po dlhých mesiacoch testovania prichádza „prvé ovocie“. Sociálna sieť spojila Messenger a Instagram Direct do jedného chatu.

Pokiaľ teda budete mať záujem (a hodí sa vám to), jednoduchým nastavením prepojíte obe platformy. Používateľské rozhranie je v takomto prípade postavené na princípe Messengeru, čo je veľkou výhodou.

V praxi to znamená, že aj na Instagrame získate možnosť modifikovať chat, posielať nálepky, odpovedať na konkrétne správy atď… Komunikácia sa vďaka tomu povýši na úplne iný level.

Facebook o všetkom informoval len pred pár hodinami. Ak sa vám teda nová možnosť zapáčila a chcete si ju chcete vyskúšať aj na svojom vlastnom zariadení, nemusí byť ešte dostupná. Podobné vylepšenia sa uvoľňujú postupne. Niekto sa k ním môže dostať skôr, iný zase neskôr. Buďte trpezliví.

Predpokladáme, že akonáhle príde možnosť prepojenia platforiem aj do vášho smartfónu, aplikácie vás na to upozornia. Je to zásadná inovácia, ktorá zmení spôsob používania oboch platforiem. Do komentára nám napíšte, či vám to už funguje.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple dnes predstaví iPhone 13: Kedy a kde sledovať event na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.