Najväčšia sociálna sieť na svete (Facebook) podniká prvé kroky k tomu, aby zlepšila používanie svojich softvérových služieb. Už roky počúvame o plánoch, ako zlúčiť Messenger, Instagram a WhatsApp do jednej appky. Teraz sme sa dočkali prvých reálnych výsledkov.

Messenger a Instagram umožňuje zlúčiť konverzáciu!

Najnovšia aktualizácia Instagramu prináša možnosť, ktorá vám spojí komunikáciu s Messengerom. Okrem skombinovania jednotlivých konverzácií tak získate aj prvky a možnosti, ktoré doposiaľ v tejto appke neboli dostupné.

Hovoríme napríklad o farebných bublinách chatu, odlišných reakciách či iných spôsoboch využívania Emoji ikoniek. Tak isto sa dá prejdením prstom po konkrétnych správach odpovedať. Hoci sa jedná o drobnosti, niekto je na ne zvyknutý a určite ich ocení.

Samotné prepojenie je v súčasnosti dobrovolné. Pokiaľ vám nevyhovuje alebo ho nechcete používať, jednoducho môžete pokračovať bez neho tak, ako pred tým.

Facebook by sa mal ďalej zamerať na zlučovanie konverzácií aj z aplikácie WhatsApp. Práve tu vzniká mnoho otázok v oblasti bezpečnosti. Táto chatovacia appka má pomerne silné a komplikované šifrovanie. To by po prepojení s inými appkami už pravdepodobne nebolo účinné. Nechajme sa prekvapiť ako si s týmito problémami poradia vývojári.

Možnosť zlúčiť Instagram a Messenger by mala pribudnúť vďaka novej aktualizácií prvej menovanej sociálnej siete. U nás v redakcii sa však zatiaľ neobjavila. Je preto možné, že sa zavádza postupne a ešte pár dní potrvá, kým si ju budú môcť užívať aj ľudia na Slovensku. Do komentára nám napíšte, či ste sa s ňou už medzičasom stretli a ak áno, ako funguje. Budeme vďační za všetky postrehy.

zdroj

Prečítajte si tiež  Messenger a Instagram sa možno spoja v kontaktoch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.