La casa de papel, alebo aj Papierový dom, je jedným z najúspešnejších seriálov streamovacej služby Netflix. Jeho tvorcovia sa preto rozhodli rozdeliť záverečnú piatu sériu na dve samostatné časti. Prvá polovica poslednej série vyšla začiatkom septembra a druhú si môžete od dnešného dňa pozrieť na Netflixe.

Seriál o najväčšej lúpeži v histórii Španielska vyšiel v roku 2017 a okamžite zožal obrovský úspech. Prvú epizódu „Efectuar lo acordado“ sledovalo neuveriteľných 4,35 miliónov divákov a po jeho uvedení na Netflixe sa seriál stal doslova fenoménom.

- Reklama -

Lupiči v maske s podobou slávneho španielskeho maliara Salvadora Dalího si našli fanúšikov po celom svete.

Papierový dom sa skladá z 5 sérií a dokopy má 48 epizód. Pôvodný španielsky tvorca, Antena 3 vydal 15 častí rozdelených do 2 sérií. Ich priemerná dĺžka bola 70 minút. Keď sa seriálu ujal Netflix, s cieľom zaujať západných divákov skrátil originálnu dĺžku epizód na cca 45 minút. Z tohto dôvodu sa z 15 epizód, ktoré mali prvé dve série stalo 22.

O vznik ďalších sérií sa postaral samotný streamovací gigant. Tretia a štvrtá séria, ktoré vznikli v rokoch 2019 a 2020, ponúkajú divákom rovnaký počet epizód – 8. Posledná piata séria vznikla tento rok a má 10 epizód.

Tak na čo ešte čakáte?

https://www.youtube.com/watch?v=uwsmkWh0S5Y

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.