Funkcia „Find my iPhone“ už dokázala zachrániť množstvo majiteľov svojich iOS zariadení pred zlodejmi poprípade deravými vreckami v rifliach. Táto aplikácia bol jednoducho výborný nápad.

Sám so bol nútený ju použiť a nešlo o to, že som telefón niekam položil a zabudol som kam.

„Informácie poslednej lokalizácií“

V novom iOS 8 (zatiaľ len v prvej Beta verzií) ponúka služba vylepšenie, ktoré zvyšuje možnosť nájdenia ukradnutého/strateného zariadenia. Telefón bude totižto vysielať svoju polohu až pokiaľ sa nevybije. Ak už sa však vybila, pozícia sa uloží v databáze iCloud.com a je dostupná ešte 24 hodín po strate. Existuje však jedna možnosť pri ktorej si neporadí ani táto novinka. Telefón sa dá totižto stále vypnúť a vtedy sa nedá vystopovať. Možno je to však len otázka času, kým Apple službu upraví a tým pádom eliminuje takmer každú možnosť, ktorá znižuje šancu totálnej straty zariadenia.

fmi

Prečítajte si tiež  Dočkali sme sa! Fortnite sa po dlhých rokoch vracia na iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.