Spoločnosť Appel predstavila azda najdrahší produkt vo svojej histórií a zabudla na jednu veľmi dôležitú bezpečnostnú funkciu, ktorú už dobre poznáme napríklad z našich iPhonov či iPadov. Ide o funkciu, ktorá by na základe istých údajov (v prípade Apple Watch Wifi pripojenia) mala získať informácie o polohe hodiniek. V podstate obdoba služby Find My iPhone, ktorá by sa však mala nazývať Finf My Watch!

Find my Watch

Niekedy sa predsa len stane, že svoj iPhone alebo iPad položíš na nejaké miesto a jednoducho zabudneš kam. Potom chodíš po celom byte ako blázon a pátraš po mieste, kde sa ti tvoje Apple zariadenie podarilo schovať. V tomto prípade majú používatelia spoločnosti Apple pomerne veľkú výhodu vzhľadom na fakt, že môžu využiť funkciu Find My iPhone, ktorá ukáže presne polohu ich zariadenia, poprípade ho uzamkne, alebo dokonca donúti vydať zvuk, aby nebol problém s jeho hľadaním, pokiaľ je v tichom režime.

Ako sme už avizovali vyššie, táto služba alebo lepšie povedané funkcia Apple Watch, chýba, no možno sa to už čoskoro zmení. Spoločnosť Apple podľa všetkého vo veľkom pripravuje službu Find My Watch, ktorá bude vedieť identifikovať a lokalizovať hodinky Apple Watch na základe pripojenia na Wifi. To kedy služba oficiálne vyjde  zatiaľ nevieme, no vieme, že by to mohlo byť už čoskoro!

Apple Watch-svetapple.sk
Apple Watch-svetapple.sk
Prečítajte si tiež  LG predstavilo svoje inteligentné hodinky G Watch R
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.