Prednedávnom sa objavili po celom svete správy, že Jablková spoločnosť predstaví na konferencií spolu s novým iPhonom aj svoje prvé inteligentné hodinky iWatch. Dnes sa dozvedáme od serveru Re/code, že ich cena nebude presahovať 400 $!

Lacné alebo drahé?

Už dávnejšie nás vystrašil známy analytik Ming-Chi Kuo s tým, že nové hodinky, ktoré predstaví Jablková spoločnosť môžu stáť až 3000 $. Táto cena nie je vo svete hodiniek predsa len až taká vysoká, no pokiaľ sa na ňu pozeráme ako na spotrebnú elektroniku, je v podstate nepredstaviteľná. Pokiaľ by totiž Apple chcelo ponúknuť hodinky s podobnou cenovkou, stratili by tým veľkú časť ziskov, pretože by si ich mohli dovoliť kúpiť len používatelia z vyššej vrstvy a nie tí zo strednej a nižšej, ktorým sú zariadenia rovnako určené.

iWatch-concept-Sahanan-Yogarasa-6-490x318 (1)
Netreba sa obávať, hodinky takmer na 100% nebudú stáť 3000$ – svetapple.sk

Re/code „400 $“

Dnes nám server Re/code, v ktorého redakcií pracuje niekoľko skúsených novinárov a analytikov, priniesol správu, že si Apple nevypýta za svoje inteligentné hodinky iWatch viac ako 400 $. Táto cenovka je však za najvyššiu možnú verziu hodiniek s tým, že Apple by malo ponúknuť aj lacnejšie alternatívy, ktorých cenový rozdiel oproti tej najvyššej verzii predstavuje len okolo 100$. Dá sa teda predpokladať, že hodinky budú naozaj dostupné pre všetkých používateľov. Navyše pokiaľ sa spätne pozrieme na ich konkurenciu od Samsungu či iných spoločností môžme si všimnúť, že ich cena je veľmi podobná. Otázne teda zostáva už len to, či Apple použije na prepočet $=€, kedy by u nás hodinky stály 400 € alebo použije prepočet podľa kurzu, čo by znamenalo, že ceny by boli okolo 300 €.

iWatch-C-and-iWatch-S-Concept-by-Martin-Hajek-392919-61
Je možné, že nové hodinky budú rovnako označené písmenkami „S“ a „C“ ako tomu momentálne je pri iPhone 5S a 5C – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.