Na službu Apple Pay sme si už tak nejako zvykli. Hoci ešte pred pár mesiacmi bola pre nás nedostupná, dnes ju väčšina jabĺčkarov používa na dennej báze. Musí ich však v tom podporovať banka. Fio Banka a UniCredit Bank spúšťajú oficiálne Apple Pay na Slovensku.

Fio Banka a UniCredit Bank spúšťajú oficiálne Apple Pay na Slovensku.

Niekedy veci jednoducho trvajú o čosi dlhšie ako sa predpokladá. Pôvodné správy hovorili o tom, že Fio Banka a UniCredit Bank by mohli spustiť Apple Pay tesne po ostatných bankách. To však bolo ešte na začiatku leta. Dnes je polovica októbra a dve spomínané banky spúšťajú podporu platobnej služby na našom území. Fio Banka navyše bude dostupná s Apple Pay aj v Česku. Okrem iného sa u našich susedov spúšťa podpora služby aj pre Raiffeisenbank. Používatelia Applu a zároveň zákazníci týchto bánk môžu teda oslavovať.

Fio Banka má so spúšťaním problémy

Od rána nás zasiahlo niekoľko dotazov ohľadom aktivácie Apple Pay pri tejto konkrétne banke. Overili sme to sami s našou kartou a ani nám sa ju nepodarilo pridať. Všetky dáta sme samozrejme skontrolovali a vyskúšali to znova. Ťažko povedať, čo je za týmto problémom. Nakoľko je ale služba spustená iba od rána, môžu ju sprevádzať rôzne problémy. Stačí len, že je preťažená a banka nezvláda vybavovať napríklad overovanie.

Používatelia ale vo veľkej miere hlásia aj to, že im Apple Pay funguje. Presne preto odporúčame ešte niekoľko hodín počkať. Čo sa týka druhej banky, UniCredit Bank, tu sme žiadne problémy nezaznamenali a v podstate nám do redakcie v čase písania tohto článku neprišiel ani jeden dotaz.

- Reklama -

Dúfajme teda, že spustenie bude pokračovať pokojne a všetky problémy, ktoré vznikajú sa rýchlo vyriešia. Apple Pay je návyková vec, ktorú keď raz vyskúšate, nebudete chcieť prestať. Ak ste ho teda doteraz kvôli “nepodpore” od týchto bánk nemali k dispozícii vyskúšať, určite neváhajte.

Apple Pay na Slovensku: Máme presnejšie informácie
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here