Kedysi sme všetci sedeli za počítačom a hrávali CS 1.6 alebo WoW či LoL. Dnes je to celkom naopak, ležíme v posteli a na našich iPhonoch hráme ako „o život“ Fortnite či PUBG. Práve prvá menovaná zažíva obrovské úspechy a delí sa o ne so svojimi používateľmi. Za tri mesiace od spustenia na iOS zarobila 100 000 000$. Dnes sa pochválila ešte s väčším rekordom. Fortnite zarobila 1 miliardu na všetkých platformách! 

Fortnite zarobila 1 miliardu, popularite narastá

Pokiaľ sa dnes mladých (alebo aj starých) opýtaš, akú hru hrávajú najradšej odpoveď bude veľmi pravdepodobne práve Fortnite. Je to online zábava, ktorú môžeš hrať či už na PC, iPhone, Xboxe, Playstatione či Nintende. Môžeme ju označiť aj ako multiplatformovú. Taktiež v nej existujú in-app nákupy. Vďaka ním narástli autorom zisky až na jednu miliardu dolárov a to stále nie je koniec. Hra by mala byť spustená ešte na Android. Len samotné iOS za 3 mesiace vygenerovalo extrémnych 100 000 000$. Popularita bude narastať.

Neuveriteľný úspech aj vďaka „celebritám“

Samozrejme, že na to aby Fortnite zarobila 1 miliardu potrebovala predovšetkým úspešný koncept, kvalitné spracovanie a možno trošku šťastia. Tomuto výsledku ale možno pomohli aj niektoré celebrity, ktoré sa rozhodli, že si hru zahrajú proti obyčajným používateľom pomocou streamovacej služby Twitch.

Medzi takéto celebrity patrí napríklad aj dnes jeden z najznámejších Amerických rapperov Drake. Rovnako tu sú však aj streameri, ktorí si vedia tiež pekne privyrobiť. Hra teda neživí len autorov ale aj ľudí, ktorí jej hranie zdieľajú s inými ľuďmi. Je síce možno trošku paradoxné, že niečo podobné vo svete funguje ale má to úspech a niekoho to dokáže živiť.

Autori Fortnite ešte ani zďaleka nepovedali posledné slovo. Do hry budú naďalej pribúdať novinky, ktoré budú lákať stále viac a viac hráčov. Epic Games dokonca najnovšie spolupracuje so spoločnosťou Funko aby vytvorila zaujímavé zberateľské predmety. Zatiaľ nevieme, o aké presne zberateľské predmety pôjde. Mohli by sa tu ale objaviť napríklad niektoré postavy z hry, kľúče či prívesky. Všetko sa včas dozvieme. Každopádne aj toto je dôkaz toho, že z nevinnej online zábavy môžu prichádzať miliardové zisky. Hrávaš Fortnite aj ty?

Fortnite zarobila 1 miliardu, si závislý aj ty? - svetapple.sk
Fortnite zarobila 1 miliardu, si závislý aj ty? – svetapple.sk

zdroje: forbes, ign, hypebeast, techspot, commingbook

Prečítajte si tiež  Ako funguje fotoaparát v našom smartfóne?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.