Každý, kto vlastní iPhone vie, že v prvých dňoch či týždňoch používania je oboznamovanie so systémom iOS hra na dlhú trať a trošku trvá, pokým si na systém zvykne a objaví všetky funkcie, ktoré má.

Fotenie iPhonom v iOS 10 – 1. časť

Možno už všetko vieš a možno nie. Fotoaparát v iPhone je roky najobľúbenejší nástroj na zachytávanie momentov a preto je dobré vedieť, ako ho ovládať. Práve preto ti prinášame návod na to, ako urobiť ovládanie jednoduchým nástrojom na dokonalé zábery.

Vytvorené v spolupráci s webom iPhonegraphy Slovensko.

Ako zmeniť režim v Kamere v iOS 10?

Kamera v iOS 10 obsahuje nielen režim fotenia, ale aj ďalšie iné. Aktivuješ ich buď posunom do strán alebo klepnutím na vybraný režim. Na výber máš časozber, spomalené, video, foto, štvorec a pano. V iPhone 7 Plus pribudol režim portrét.


Ako zapnúť/vypnúť HDR v Kamere v iOS 10?

hdr

Režim HDR (High Dynamic Range), zlepšuje fotky priamo pri fotení spojením troch snímkov do jednej. Zvoliť si môžeš automatický režim, trvalo zapnutý režim alebo úplné vypnutie klepnutím na HDR v hornej lište.  HDR nie je dostupné pri režime nepretržitého snímania a zapnutom blesku.


Ako zapnúť/vypnúť blesk v Kamere v iOS 10?

blesk

Blesk True Tone zapneš klepnutím na ikonu blesku vľavo v hornej lište, kde máš na výber automatický režim, trvale zapnutý alebo vypnutý blesk. V automatickom režime sa pri zaostrovaní zobrazí ikonka blesku v strede pod hornou lištou, ak je blesk potrebný.


Ako zapnúť zobrazenie mriežky v iOS 10?

Mriežka, ktorú zapneš nasledovne – Nastavenia > Fotky a Kamera > Mriežka, slúži pre lepšiu kompozíciu záberu.


Ako zamknúť/odomknúť zaostrenie a expozíciu v iOS 10?

ae-af

AE – Auto Exposure a AF – Auto Focus je možné deaktivovať klepnutím a držaním prsta na displeji. Počas vypnutého zaostrovania bude zobrazený text “AE/AF VYPNUTÉ”. Opätovne, automatické zaostrovanie zapneš klepnutím na ľubovoľné miesto na displeji.


Ako fotiť v režime nepretržitého fotenia v iOS 10?

burst

Režim nepretržitého snímania, čiže veľmi rýchle fotenie, tzv. Burst Mode aktivuješ podržaním spúšte a zobrazí sa aj počet odfotených záberov nad spúšťou. Snímanie bude prebiehať až dovtedy, pokiaľ spúšť prestaneš držať. Počas tohto režimu nie je možné používať blesk, Live Photo, časovač a HDR.


Ako zoomovať v Kamere v iOS 10?

Zoomovanie funguje podobne, ako by si chcel priblížiť fotku, teda použiť dva prsty, ktoré budeš od seba oddiaľovať. Po prvom zoome sa zobrazí aj ovládač, s ktorým môžeš mieru zaostrenia meniť. Neodporúča sa však zoom používať pri veľmi vzdialených objektoch, keďže výsledný záber nebude ostrý a plný šumu.

Prečítajte si tiež  Apple možno predstaví 4" iPhone!

Ako fotiť pomocou EarPods?

Pri používaní iPhonu spolu so slúchadlami EarPods je možné fotiť stlačením jedného z tlačidiel hlasitosti na ovládači slúchadiel. Fotiť je možné len klasický záber.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -