Spoločnosť Apple nám už o pol roka predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý prinesie viaceré technologické inovácie. Toto zariadenie bude síce po dizajnovej stránke podobné, ako aktuálne modely, no v niektorých detailoch sa predsa zmení. O tom poslednom nás informoval známy leaker Sonny Dickson vo svojom príspevku na X (Twitteri).

Jeho súčasťou bola fotografia, na ktorej sa nachádza čierny kryt s transparentným vnútrom, ktorý pôsobí, ako by patril súčasnému iPhonu 15 Pro. Zdanie, ale klame, nakoľko jeden detail je tu úplne nový. Hovoríme o bočnom tlačidle na spodnej pravej strane zariadenia, ktoré v doterajších verziách chýbalo a ponesie názov Capture Button.

Keďže o ňom hovorili aj dávnejšie úniky, je vysoko pravdepodobné, že zábery sú skutočné. Koniec koncov, v tomto čase sa už výrobcovia príslušenstva bežne pripravujú na masovú produkciu krytov pre tohtoročné série iPhonov. Pomáhajú im v tom špeciálne CNC makety nových iPhonov priamo od Apple.

Technologický gigant z Cupertina chce týmto spôsobom docieliť, aby bolo v čase uvedenia noviniek na trh k dispozícii dostatočné množstvo príslušenstva. A samozrejme na tom celom vďaka certifikácii MFi (Made For iPhone) dobre zarába. Nevýhodou sú však úniky, ako aj ten dnešný.

iPhone 16 Pro kryt
Zdroj: X / Sonny Dickson

Podľa informácií, ku ktorým sa už pred pár mesiacmi dostal portál The Information, bude tlačidlo Capture Button fungovať na princípe mechanického ovládania a zároveň bude schopné reagovať na tlak a dotyk.

Užívatelia iPhonu budú môcť pomocou Capture Button pohodlne zväčšovať a zmenšovať obraz potiahnutím do strán, zaostrovať ľahkým stlačením a aktivovať nahrávanie videa silnejším stlačením. Fungovať to teda bude ešte lepšie, ako na klasických fotoaparátoch. Práve tu po jemnom stlačení zaostríte a pri dlhom zachytíte záber, alebo video.

Ide o šikovnú funkciu, ktorá dnes na tak dobre vybavenom „fotomobile“, akým je v posledných rokoch iPhone chýba ako soľ. Uvidíme teda, ako sa bude Capture Button používať v praxi a či sa okrem prémiových modelov ukáže aj v základných verziách iPhone 16 a iPhone 16 Plus. Vôbec to totiž zatiaľ nie je isté.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2. generácie môže byť ešte lacnejší. Apple tým zničí konkurenciu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -