Len nedávno sme písali o iPhone X Bentley Edition Mariána Kočnera, v ktorom sa nachádzala známa komunikácia z aplikácie Threema. Dnes sa nám podarilo naraziť priamo na fotografie tohto zariadenia, ktoré patrilo aktuálne jednej z najkontroverznejších osôb na Slovensku. Pozrite sa ako vyzerá a čo je na ňom špecifické.

Fotografia iPhonu X Bentley Edition, ktorý patril Mariánovi Kočnerovi.

Podobné zariadenie nie je v našich končinách vôbec bežné. Už sme si ani nemysleli, že sa dočkáme aj skutočnej fotografie telefónu. Portál aktuality.sk ju ale priniesol v spolupráci so svojim zdrojom, OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project).

Môžeme povedať, že Marián Kočner mal skutočne unikátne prevedenie. Ako sme už písali v staršom článku, presnú cenu tohto produktu nepoznáme.

Vieme však, že sa jedná o exkluzívny tovar, nakoľko z neho vznikla len limitovaná edícia v počte 100 kusov. Ide konkrétne o iPhone X, ktorý bol predstavený ešte v roku 2017. Predpokladáme, že výrobca exkluzívnej verzie nešetril a použil hneď drahšiu 256 GB verziu.

Zadná strana je jedinečná a obsahuje logo automobilky Bentley. Nájdeme tu aj čierne lesklé sklo s prvkami zlata. Tie sa nachádzajú aj na ráme z nerezovej oceli. Výrobca použil konkrétne 18-karátové zlato a zaujímavým detailom je aj jeho použitie v rámčeku, ktorý chráni šošovku fotoaparátu.

iPhone X bentley edition mariána kočnera
Fotografia iPhonu X Bentley Edition, ktorý patril Mariánovi Kočnerovi. (OCCRP)

Kočener mal naozaj unikátnu verziu iPhonu X Bentley Edition

Výrobca bol evidentne v prípade tohto konkrétneho kusu veľmi ochotný. Na telefóne sa nachádzajú iniciály „M.K.“ odkazujúce na meno majiteľa. Okrem toho si v spodnej časti môžete všimnúť aj podpis.

Nevieme, či patril Kočnerovi alebo nie, avšak v texte, ktorý sa nachádza nad ním je uvedené „SPECIAL EDITION FOR“. Z toho si môžeme vydedukovať, že asi áno. Ťažko povedať čo by sa dalo s takto „označkovaným“ zariadením robiť po tom ako by doslúžilo. Predaj by bol zrejme náročný.

Postrehnúť môžete ešte jeden detail týkajúci sa limitovanej edície. Ako už bolo uvedené vyššie, v tomto prípade sa jedná o „exkluzívne“ prevedenie, o ktoré sa postaral výrobca Golden Ace zo Ženevy.

Telefón bol podľa nápisu vyrobený ručne a Kočner vlastnil celkovo 13. vyrobené zariadenie v poradí. Len veľmi ťažko vypočítať to, akú môže mať tento „unikát“ hodnotu dnes. Na internete sa nám nepodarilo nájsť jediný inzerát, kde by bol ponúkaný podobný kus v totožnej úprave.

iPhone X bentley edition mariána kočnera
Fotografia iPhonu X Bentley Edition, ktorý patril Mariánovi Kočnerovi. (OCCRP)

Každopádne to ale môžeme odhadnúť na sumu presahujúcu 1000€. Cena nového zariadenia bola podľa našich odhadov niekoľkonásobne vyššia. Začínať mohla na úrovni 2000-3000€ ale pokojne aj ďaleko vyššie. V Golden Ace si veľmi dobre strážili túto informáciu, takže o tom môžeme už len polemizovať.

No a teraz by sme sa chceli v diskusii opýtať na to, či sa vám takáto úprava už tak dosť luxusného zariadenia páči alebo nie. Pokojne pri tom odhliadnite od toho, komu predmetné zariadenie patrilo. 

iPhone X bentley edition mariána kočnera
Fotografia iPhonu X Bentley Edition, ktorý patril Mariánovi Kočnerovi. (OCCRP)

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.