Nedávno sa objavili informácie o tom, že Marián Kočner používal iPhone X Bentley Edition. Viacero fanúšikov sa nás pýtalo na to, čo to vlastne je za edíciu. Aby sme priniesli odpoveď všetkým, napísali sme pre vás tento článok.

iPhone X Bentley Edition

Pokiaľ si myslíte, že iPhone X Bentley Edition bola nejaká kooperácia spoločnosti Apple a britskej automobilky, ste na omyle. Už dávnejšie sme o tomto zariadení napísali samostatný článok. Stojí za nim výrobca Golden Ace. Ten sa ešte vo februári 2018 rozhodol, že začne vyrábať na zadnú stranu iPhonu X špeciálnu úpravu.

Dokopy malo vzniknúť „iba“ 100 kusov. Zákazník si tu mohol dokonca vybrať aj individuálne gravírovanie. Z informácii, ktoré sa podarilo získať napríklad vieme, že Kočner vybral iniciály svojho mena. V zlatej farbe tu teda bolo na zadnom tele vygravírované M.K. (nad logom Bentley). Samotná úprava ale počítala aj s luxusnými materiálmi.

iphone X bentley edition marian kocner
Marián Kočner mal vraj iPhone X Bentley Edition. Čo to je? – svetapple.sk

Luxusný iPhone X ešte luxusnejší

Telefón, ktorý Apple predstavilo ešte v septembri 2017 bol už sám o sebe dosť luxusným produktom. Firma po prvý krát „šialene“ zdvihla ceny. Tie sa pohybovali na úrovni 1149€-1299€. Dnes sú ešte vyššie.

Ak si teda niekto dal svoj iPhone X upraviť, určite zaplatil podstatne viac. Presné cenu za tento model firma Golden Ace nikdy nezverejnila. Podľa našich odhadov sa ale hodnota podobnej úpravy mohla pohybovať na úrovni od 2000€-3000€ v závislosti od použitých materiálov. Konkrétny údaj ale prezradila značka až vtedy, keď ju potencionálny zákazník kontaktoval.

iphone X bentley edition marian kocner
Na telefóne bolo 18- karátové zlato – svetapple.sk

Na materiáloch sa nešetrilo

Rám iPhonu X, ktorý normálne pozostáva z chirurgickej ocele mal byť v takomto prípade z 18-karátového zlata. Nepredpokladáme ale, že sa jednalo o čisté zlato. Podľa všetkého šlo „len“ o pozlátenie. Tak isto podobným procesom prešiel aj rámček, ktorý ohraničuje šošovku dvojitého fotoaparátu.

Na zadnej strane bolo potom k dispozícii čierne sklo s logom spoločnosti Bentley. To bolo samozrejme ako ináč v zlatej farbe. Pre fanúšika automobilky to bola povinná výbava. Marián Kočner pri tom práve na bielom Bentley Continental GT Supersport jazdil. To, že si zaobstaral takéto zariadenie bolo teda pochopiteľné.

bentley continental gt supersport
Bentley Continental GT Supersport (Motorstown)

Luxusná spotrebná elektronika pre milionárov

iPhone si dnes už môže popravde kúpiť ktokoľvek. Vidíme ho v rukách dospelých ale aj detí. Pokiaľ má teda niekto viac peňazí a rád sa tým prezentuje, úprava tohto zariadenia môže pekný spôsob „ako na to“. Tak či onak, investovať do spotrebnej elektroniky je v tomto prípade hlúposť. Takémuto zariadeniu po rokoch klesá cena. Dôvod je samozrejme ten, že je po čase nepoužiteľné.

Prečítajte si tiež  Apple získalo patent na skladacie zariadenie. Dočkáme sa takéhoto iPhonu?

Samozrejme ak sa jedná o nejakú špeciálnu edíciu alebo čokoľvek podobné, môže to nabrať časom zberateľskú hodnotu. Na druhú stranu ale pochybujeme, že by niekto predal používaný iPhone X Bentley Edition za viac ako ho kúpil. Oveľa pravdepodobnejšie je, že by musel na trhu toto zariadenie predať výrazne pod cenu, lebo by oň nemal nikto záujem. Marián Kočner si tu okrem iného vygravíroval svoje iniciály. To robí produkt ešte osobnejším.

Na záver ale môžeme predpokladať, že túto osobu niekoľko tisíc eur za telefón vôbec netrápilo. Z pohľadu „investície“ sa tu teda na celú vec pozerať nemôžeme. Čo si myslíte o iPhone X bentley Edition vy? Páči sa vám alebo je to podľa vás nevkusné? Napíšte nám do komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -