Apple je spoločnosťou, ktorá predáva svoje zariadenia naozaj všade a hneď po tom, ako sa dostanú na trh, je o ne obrovský záujem. Ide najmä o iPhony, ktorých nie je nikdy dosť. Ono by aj bolo, no častokrát sa musí čakať na rôzne komponenty, ako napríklad displeje. Foxconn vzal situáciu do vlastných rúk a rozhodol sa, že dá postaviť továreň práve na výrobu displejov.

2.6 miliardy amerických dolárov!

Spoločnosť Innolux, teda dcérska spoločnosť Foxconnu, ktorý je v našich končinách známy predovšetkým tým, že jeho zamestnanci montujú nové iPhony a iPady dokopy, sa rozhodla, že v budúcich dvoch rokoch investuje 2 600 000 000 miliardy amerických dolárov do výstavby továrne pre výrobu displejov. Táto výroba má byť dostupná predovšetkým pre jedného jediného klienta a podľa Bloomberg ním nebude nikto iný ako Apple! Pre Jablkovú spoločnosť totiž momentálne displeje vyrábajú spoločnosti ako Samsug, LG, Sharp či Japan display, čo znamená, že osamostatnenie nebude na škodu. Najmä, ak vezmeme v úvahu, že by Apple mohlo mať konečne dostatok displejov pre začiatok celosvetového predaja v jeden deň, a tak by sa nestalo, že by sme museli na svoj iPhone čakať vyše mesiaca, kým konečne dorazí aj do našich končín! 🙂

foxconn_workers_2

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.