Spoločnosť Apple je v súčasnosti najväčším gigantom na svete a tak niet divu, že okolo tejto firmy prebiehajú neustále kontroly, ktoré sledujú každý jeden krok spoločnosti a vyhodnocujú či nebol v rozpore so zákonom. Je to skrátka daň za úspech. V poslednom prípade začali americkí regulátori FTC (Federal Trade Commission) skúmať predplatné služby Apple Music.

Predplatné

Hlavným problémom by mal byť fakt, že konkurenčný Spotify stojí mesačne len 10$, rovnako ako Apple Music. Vzhľadom na to, že si Apple účtuje 30% z každého nákupu predplatného konkurencie, Spotify musí navýšiť svoju cenovku o spomínaných 30% na 13$. To však nie je celkom košer z pohľadu streamovacích služieb pretože pre zákazníka bude automaticky výhodnejšia služba od Apple. Práve preto sa v spoločnosti Spotify rozhodli, že nájdu spôsob ako tento spôsob 30% poplatku obísť a tak, pokiaľ si zaregistruješ predplatné na stránke spotify.com, nebudeš musieť platiť 13$ ale len 10$, čo je omnoho výhodnejšie.

A práve toto je tá vec, ktorá sa príliš nepáči FTC a práve preto sa ju rozhodla bližšie preskúmať. Chce totiž zistiť, či nie je politika spoločnosti Apple a jej App Storu v rozpore s protimonopolným zákonom. Avšak to, že FTC sleduje Apple a jeho App Store ešte neznamená, že príde pred súd a rovnako si nemyslíme, že by mal Apple z tohto nejako ináč niesť následky. Je to jednoducho konkurenčný boj a na ňom sa udržia len tí najlepší.

Prečítajte si tiež  Ako vznikla legendárna kampaň Shot on iPhone? Podľa Apple to bol "smiešny a jednoduchý nápad"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.