Spoločnosť Apple ohlásila udalosť na 14. september o 19:00 hodine nášho času, na ktorej nám predstaví hneď niekoľko nových produktov. Patriť sem bude aj „šedá myš“ z portfólia tabletov, ktorá je medzi zákazníkmi veľmi populárna. Hovoríme samozrejme o základnom 10,2″ iPade.

Najlacnejší iPad v ponukeAko poznamenal najpresnejší leaker súčasnosti (88,8 %) Mark Gurman z agentúry Bloomberg, doba dodania pri iPade 8. generácie z roku 2020 sa presunula až na október, zatiaľ čo iné modely sú úplne vypredané a teda nedostupné.

- Reklama -

Gurman vo svojom tweete uviedol, že spoločnosť Apple prikázala zamestnancom, aby nad týmto „problémom“ nešpekulovali, čož môže naznačovať, že už o pár dní uvidíme jeho budúcu generáciu.

Podobná nedostupnosť sa koniec koncov v tejto súvislosti objavuje takmer pri každom zariadení, pokiaľ sa blíži jeho medzigeneračná výmena.

Čo môžeme očakávať od iPadu 9. generácie? 

Šepká sa, že nový iPad 9. generácie bude označený kódom „AJ181“ a získa výkonnejší procesor A13 Bionic, ktorý môžeme poznať napríklad z iPhonu 11 alebo iPhonu SE 2. generácie. V praxi ide o veľmi dobrý čip, ktorý nezostane zahanbeným ani po dvoch rokoch od predstavenia.

Ak sa ale tešíte na zásadné dizajnové zmeny alebo revolučné technológie, tak na ne rovno zabudnite. Je síce možné, že nový základný iPad bude postavený na pozostatkoch iPadu Air 3. generácie, takže zákazníkom ponúkne 10,5″ laminovaný displej, avšak to je iba teória, ktorá zatiaľ nebola potvrdená viacerými zdrojmi.

Firma sa bude snažiť zachovať nízku cenovku, takže sa vzdá niektorých technológií, ktoré poznáme napríklad z iPadu Air 4 alebo iPadu Pro. Popri základnom iPade pravdepodobne uvidíme aj 6. generáciu iPadu mini.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -