Pokiaľ si chcete kúpiť špičkové inteligentné hodinky s celou paletou tých najmodernejších funkcií, dnes vám predstavíme zariadenie, ktoré priamo konkuruje Apple Watch. Garmin Epix Pro G2 majú špičkový displej, množstvo mimoriadne presných senzorov a aby toho nebolo málo, teraz ich kúpite v zľave za super cenu. Ich výdrž batérie vás prekvapí.

Toto zariadenie sa spolieha na jasný 1,4″ AMOLED displej s vysokým rozlíšením 454 × 454 pixelov a samozrejme funkciou Always-on. Obrazovku navyše chráni tvrdené sklíčko Gorilla Glass, vďaka ktorému sa len tak ľahko nepoškriabe, ani nerozbije. Garmin Epix Pro G2 majú k dispozícii multi-frekvenčný prijímač satelitného signálu GPS a množstvo snímačov, ako sledovanie srdcového tepu, okysličovania krvi, krokomer, výpočet spálených kalórií, sledovanie spánku, meranie hladiny stresu a veľa ďalšieho.

Bežná cena za základný model Garmin Epix Pro G2 v 51 mm verzii štartuje na úrovni 1 049 €, čo je ešte viac, ako si Apple pýta za svoje inteligentné hodinky Apple Watch Ultra, ktoré sú ich plnohodnotným konkurentom. Po kliknutí na tento odkaz však zariadenie získate už od 885 €, vďaka čomu na jeho nákupe slušne ušetríte.

Garmin Epix Pro G2
Zdroj: Garmin

Len pre porovnanie, zatiaľ čo Apple Watch Ultra sa štandardne ponúkajú za 999 €, po kliknutí na tento odkaz ich kúpite od 729 €. Zďaleka však neponúkajú také profesionálne zamerané funkcie, ako Garmin Epix Pro G2 a aby toho nebolo málo, výdrž batérie sa tu pohybuje na oveľa nižších hodnotách.

Garmin Epix Pro G2 a ich funkcie 

Garmin Epix Pro G2
Zdroj: Garmin

To čo by ste mali o Garmin Epix Pro G2 vedieť je, že tieto hodinky sú určené predovšetkým pre ľudí, ktorí to so športom a aktivitami myslia skutočne vážne. Ich súčasťou je systém, ktorý obsahuje pokročilé tréningové funkcie. Zariadenie tiež bude po celý čas sledovať vaše fyzické zdravie či kondíciu. Aby toho nebolo málo, súčasťou hodiniek je tiež výkonné LED svietidlo, ktoré vám poslúži najmä v noci (napríklad pri behaní).

Ak sa budete chcieť dostať do formy, toto zariadenie sa môže stať vašim pomyselným osobným trénerom. Súčasťou Garmin Epix Pro G2 je funkcia Pacepro, ktorá po celý čas zaznamenáva vaše schopnosti pri behu do kopca a vyhodnocuje priebežné pokroky, ktoré dosahujete, na základe hodnoty VO2 Max a histórie cvičenia. Hodinky vám tiež dokážu odporučiť denné tréningy a taktiež spôsob, ako regenerovať telo.

Prečítajte si tiež  Základné AirPods kúpite v zľave za super cenu: Mal by ich vyskúšať každý fanúšik Apple

V systéme je snáď každý šport, na ktorý si len spomeniete a keď budete chcieť, môžete si aktivovať aj animované tréningy, ktoré sú zamerané na kardio, posilňovanie, jogu a pilates. Taktiež sú v Garmin Epix Pro G2 aj špeciálne funkcie určené pre skialpinizmus, bežecké lyžovanie či snowboarding, alebo v lete pre jazdu na horskom bicykli či golf (je tu aj podpora máp golfových ihrísk).

Súčasťou hodiniek je pokročilá navigácia, ktorá okrem GPS využíva aj senzory, ako výškomer, barometer a trojosový elektronický kompas. Do Garmin Epix Pro G2 si môžete stiahnuť obrovské množstvo dodatočných máp.

Samozrejmosťou je plná kompatibilita so zariadeniami s operačným systémom Android, ale aj iOS. Na prepojenie slúži šikovná apka od Garmin a v hodinkách nájdete aj NFC, vďaka ktorému fungujú bezkontaktné platby (Garmin Pay)

Výdrž batérie sa ráta na dni, nie na hodiny 

Garmin Epix Pro G2 a Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube / Shervin Shares

Pri inteligentných hodinkách Apple Watch sme si už tak nejako zvykli, že ich výdrž batérie počítame skôr v hodinách, ako v dňoch. Pri Garminoch je to, ale úplne iný príbeh. Model Epix Pro G2 má obrovský akumulátor, vďaka ktorému sľubuje výdrž batérie až na úrovni 31 dní. Čítate správne.

Je síce pravda, že ak si aktivujete Always-on displej, hodinky zvládnu na jedno nabitie „len“ 11 dní, no aj to je fantastická hodnota, ktorú im konkurencia môže ticho závidieť. Za zmienku tiež stojí fakt, že Garmin Epix Pro G2 sú aj extrémne odolné, pretože rovnako, ako Apple Watch Ultra spĺňajú vojenskú normu MIL-STD-810. Rovnako sú vodotesné až do úrovne 100 M (10 ATM), vďaka čomu sa s nimi nemusíte báť ísť plávať.

Za nás teda zaujímavá alternatíva. Otázne, ale zostáva, ako sa budú Garmin Epix Pro G2 pozdávať vám. Sme na to veľmi zvedaví.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -