Pokiaľ chcete zainvestovať do inteligentných hodiniek, dnes vám predstavíme zariadenie, ktorého nákup jednoznačne stojí za to. Garmin Epix Pro G2 sú konkurentom pre Apple Watch Ultra, no ponúkajú oveľa dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Okrem toho majú aj funkcie, ktoré si stojí za to vyskúšať. Hodinky kúpite za zvýhodnenú cenu.

Začnime displejom, ktorý má 1,4″ uhlopriečku a technológiu AMOLED. Rozlíšenie dosahuje až 454 x 454 pixelov a taktiež podporuje funkciu Always-on. O ochranu obrazovky sa stará sklo Gorilla Glass a Garmin Epix Pro G2 majú aj veľmi solídnu konštrukciu. Čo sa potom týka výbavy, nechýba im multi-frekvenčný prijímač satelitného signálu GPS či senzory na meranie srdcového tepu, hladiny kyslíka v krvi, výpočet spálených kalórii a tiež sledovanie spánku. Zariadenie dokonca sleduje aj vašu hladinu stresu a po celý čas vás bude kontrolovať krokomer.

Koľko však takto dobre vybavené inteligentné hodinky stoja? Veru nie sú lacné, no to pri spoločnosti Garmin, ktorá je vo svojom obore mnohými považovaná za jednotku, nie je žiadne prekvapenie. Absolútne špičkové Garmin Epix Pro G2 sa štandardne predávajú za 1 049 €, avšak vy ich môžete získať po kliknutí na tento odkaz už za 879 €. Na zariadení teda viete veľmi slušne ušetriť, no treba sa poponáhľať, nakoľko táto akcia môže byť obmedzená časom, alebo skladovými zásobami.

Garmin Epix Pro G2 ako konkurent pre Apple Watch Ultra 2

Nie je žiadnym tajomstvom, že Garmin Epix Pro G2 sú plnohodnotným konkurentom pre Apple Watch Ultra 2. generácie od Apple. Dokonca sa predávajú za podobnú cenu. Zariadenie od Garminu vám však vie okrem sledovania zdravia skontrolovať aj vašu kondíciu a pravidelne vám vytvárať rôzne štatistiky. Samozrejmosťou sú aj pokročilé tréningové funkcie, ktoré v Apple Watch v základnej konfigurácií (bez nákupu apiek) nemáte.

Garmin Epix Pro G2 a Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube / Shervin Shares

Za zmienku tiež stojí funkcia Pacepro, ktorá je súčasťou Garmin Epix Pro G2 už v štandarde. Tá sleduje dáta z behu do kopca a následne vyhodnocuje, aké robíte v tomto smere pokroky. Technológia sa spomína na vaše VO2 Max a históriu cvičenia. Zariadenie je tiež schopné odporučiť vám tie najvhodnejšie tréningy a následne vám poradiť, ako si zregenerovať telo. Pri nočnom behu sa vám potom hodí aj silné LED svetlo.

Na záver ešte musíme spomenúť niekoľko ďalších vychytávok tohto brutálne vybaveného zariadenia. Garmin Epix Pro G2 majú pokročilý navigačný systém, ktorý okrem GPS využíva aj výškomer, barometer a trojosový elektronický kompas. Taktiež podporujú platby cez Garmin Pay (NFC) a disponujú extrémnou výdržou batérie. Garmin hovorí až o 31 dňoch fungovania na jedno nabitie, no ak zapnete Always-on displej, reálnejší bude skôr týždeň, maximálne desať dní. Aj tak je to, ale super výsledok. A ešte jeden malý detail, zariadenie spĺňa normu americkej armády MIL-STD-810 a tiež odolnosť voči vode 100 M (10 ATM) rovnako, ako Apple Watch Ultra 2.

Prečítajte si tiež  Výrezu Notch zrejme odzvonilo. iPhone 14 dostane celistvý displej

Ak sa vám teda Garmin Epix Pro G2 zapáčili, po kliknutí na tento odkaz ich viete mať za výhodných 879 €. Iste, zďaleka nejde o tie najdostupnejšie inteligentné hodinky na trhu, no vzhľadom na to, čo všetko ponúkajú by sme ich s istotou mohli označiť za jedny z najlepších, aké si dnes môžete kúpiť. Aj preto ich výber odporúčame. Spárovať ich viete, ako s Androidom, tak s iOS.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -