Pokiaľ hľadáte štýlové inteligentné hodinky, ktoré sú alternatívou pre Apple Watch, môžete si kúpiť Garmin Venu 2, ktoré sú po technologickej stránke skutočne nabité. Zariadenie sa spolieha na relatívne veľký 1,3″ okrúhly Always-on displej s vysokým rozlíšením 416 × 416 px, ktorý má nádherné zobrazenie a výbornú čitateľnosť na priamom slnku.

Garmin tieto hodinky predáva ako lifestylové a teda hravo ich môžeme označiť za priameho konkurenta pre Apple Watch Series 6 / 7 / 8. Dokonca ich kúpite aj lacnejšie. Samotný výrobca ponúka Garmin Venu 2 za 399 € no po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, kde štartujú na cene 321 €. Ušetriť teda môžete skoro 80 € a za cenu Apple Watch SE 2 dostať produkt, ktorý toho dokáže oveľa viac.

Len pre porovnanie, konkurenčné Apple Watch Series 8 v 45 mm verzii štartujú na 539 € a najlacnejšie ich na Slovensku môžete kúpiť za 435 €. Hodinky od Garminu sú teda lacnejšie a poskytnú vám neporovnateľnú výdrž batérie. Majú však aj negatíva, ktoré si popíšeme nižšie.

Zaplatíte s nimi v obchode a zašportujete si všetko, čo vás napadne

Garmin Venu 2
Zdroj: Garmin

Hodinky majú k dispozícii široké portfólio užitočných technológií. Hovoríme napríklad o službe Garmin Pay (alternatíva pre Apple Pay) s ktorou môžete ľahko platiť, monitoringu spánku, krokomeri, oxymetri, barometri, hľadaní mobilu a veľa iných.

Rovnako tak sú vodeodolné vďaka norme 5 ATM, takže sa nezľaknú ani plávania. Ako býva pri hodinkách Garmin zvykom, využívať ich môžete na obrovské množstvo športov. V tomto prípade je podporovaný beh, cyklistika, jóga, lezenie, lyžovanie alebo aj veslovanie či turistika. Každý športovec si tu skrátka nájde to svoje.

Hodinky hravo prepojíte cez Bluetooh so svojim iPhonom či Androidom prostredníctvom aplikácie, ktorá vám bude ukazovať všetky namerané hodnoty v podobe prehľadných grafov. Tieto hodinky tiež obsahujú presné systémy na meranie vaše fyzickej aktivity počas športov, ktoré sa spoliehajú na vstavaný pulzný oxymeter, sledovanie tepu zo zápästia a monitorovanie frekvencie dychu.

Ak sa náhodou dostanete do stresovej situácie, Garmin Venu 2 to dokážu odsledovať a v takejto chvíli vám poskytnú účinné dychové cvičenia, ktoré vás upokoja. Samozrejmosťou je aj prítomnosť GPS pre presné sledovanie polohy.

Výdrž batérie je bezkonkurenčná 

Garmin Venu 2
Zdroj: Garmin

Garmin hodinky sú preslávené svojou bezkonkurenčnou výdržou batérie a model Venu 2 nie je žiadnou výnimkou. Podľa výrobcu zvládne toto zariadenie približne 12 dní na jedno nabitie avšak pri bežnom používaní so zapnutými funkciami počítajte skôr so 4 – 7 dňovou výdržou. Aj tak ide ale o hodnotu, ktorá je v porovnaní s Apple Watch oveľa lepšia.

Prečítajte si tiež  Obľúbený iPhone 11 dnes kúpite lacnejšie ako model SE. Stále má čo ponúknuť

Pre porovnanie, Apple Watch majú výdrž batérie na úrovni 18 hodín, pričom ak ich prepnete do extrémne úsporného režimu, dostať sa môžete aj na 36 hodín. Na Venu 2 to ale zďaleka nemá.

Garmin Venu 2 nenahradia Apple Watch no sú skvelou alternatívou

Ako to teda celé uzavrieť? Pokiaľ ste fanúšikmi spoločnosti Apple a nie ste ochotní meniť ekosystém týchto produktov, rozmýšľať nad nákupom hodiniek Garmin Venu 2 nedáva moc veľký zmysel. Radšej si priplaťte 100 – 150 € a kúpte si nové Apple Watch Series 8, cez ktoré si aj zavoláte.

Na druhej strane, ak hľadáte špičkový fintess tracker, ktorý zároveň vyzerá ako elegantné hodinky a ponúka perfektnú výdrž batérie, Garmin Venu 2 sú ideálnou voľbou, ktorá vás určite nesklame.

Všetko to súvisí aj so špičkovou aplikáciou Garmin Connect, ktorá patrí v porovnaní s konkurenciou medzi to najlepšie na trhu. No a samozrejme, na týchto hodinkách aj čo to ušetríte. Najvýhodnejšie ponuky na nákup Garmin Venu 2 nájdete po kliknutí na tento odkaz. Tak čo, vyskúšate ich?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -