Pokiaľ si si myslel, že nejakú chvíľu potrvá, kým niekto otestuje úplne nový, včera predstavený iPod Touch 6. generácie, si na omyle. Prvý kus sa totiž už dostal do rúk redaktorovi TechCrunchu a on ako prvý zistil, o koľko výkonnejšia je novinka oproti svojej predošlej verzii. Výsledky sú doslova neuveriteľné a iPod má taký výkon ako iPhone 6!

iPod Touch 6. generácie

iPod Touch dostal včera naozaj potrebný update, pri ktorom mu spoločnosť Apple vylepšila skôr vnútro ako vzhľad, vďaka čomu sa stal doslova výkonnostným trhákom. Jeho výkon je ako výkon iPhonu 6 a 6 Plus, predstavených počas minulého roka a prvé benchmarky ukazujú, že nárast výkonu oproti jeho predošlej, 5. generácií je naozaj značný! Výsledky doslova prekvapia a možno aj vďaka nim si budú používatelia kupovať tieto zariadenia ako teplé rožky.

- Reklama -
Nový iPod  svetapple.sk
Nový iPod svetapple.sk

Redaktor v prvom rade zisťoval, aký skutočný výkon ponúka Apple A8 v novinke a zistil, že procesor je o čosi slabší ako v iPhone 6 a 6 Plus. Kým v smartfónoch je taktovaný na 1,39 GHz, tak v novom iPode dosahuje len 1,1GHz, čo je však v skutočnosti veľmi minimálny rozdiel, ktorý sa vyrovnáva vďaka menšiemu 4″ displeju, ktorý iPod ponúka (Menej GHz je tu vraj kvôli baterke). V porovnaní so svojimi súčastnými bratmi je teda iPod naozaj skvelý a výkonom ani zďaleka nezaostáva. Poďme sa však pozrieť na medzigeneračné zlepšenie, ktoré v tomto zariadení nastalo. To je doslova neuveriteľné!

Vďaka GeekBench testu môžme už dnes vidieť, aký je výkon nového iPodu a koľko bodov dostal vo výkonnostných testoch oproti svojmu staršiemu predchodcovi. V singlecore teste dostal nový iPod 1379 bodov čo je neskutočný skok o 215 bodov, ktoré dostal iPod predošlej generácie. Prejdime na multicore test. V tomto teste dostal iPod obdivuhodných 2440 bodov, pričom jeho starší brat získal len úbohých 410 bodov. Práve vďaka týmto výsledkom môžme vidieť ako sa tá technológia za pár rokov neuveriteľne posunula, a to stále hovoríme viacmenej o jednom zariadení s jednotným dizajnom!

GeekBench - svetapple.sk
GeekBench – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.