Ako píše zahraničný portál 9to5mac, spoločnosť Google vydala novú núdzovú aktualizáciu svojho prehliadača Google Chrome pre používateľov operačného systému macOS. Opravuje závažnú bezpečnostnú chybu, ktorú by ste nemali ignorovať.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Spoločnosť Google vo svojom oficiálnom vyjadrení dokonca píše, že už zaznamenala prípady, v ktorých bola táto chyba zneužitá hackermi. Ak teda používate Chrome, zbystrite pozornosť.

Hoci by sme vám radi poskytli oficiálne informácie o samotnej chybe, nemôžeme, pretože ich taja aj samotní vývojári zo spoločnosti Google. Je to ale dobré, nakoľko chcú dať používateľom dostatok času na to, aby si update nainštalovali do svojho Macu.

Redaktorom portálu Macworld to ale nedalo a svojou investigatívnou činnosťou zistili, že ide o chybu, ktorá súvisí s vyrovnávajúcou pamäťou. Samotná bezpečnostná diera umožňuje útočníkovi zapísať ľubovoľné údaje do pamäťových miest, ktoré by mali byť chránené (ale nie sú).

Aktualizácia prebehne zvyčajne automaticky. Trvá to však dlho. Vyvolať ju môžete aj manuálne

prehliadač chrome bude na iPhone bezpečnejší
Zdroj: Macrumors

Ak máte nastavené automatické aktualizácie prehliadača, váš Chrome si nainštaluje novšiu verziu úplne sám. Problém je však v tom, že to môže trvať niekoľko dní či dokonca týždňov. Spoločnosť Google totiž zavádza updaty postupne, aby sa vyhla preťažovaniu serverov.

Aj preto vám odporúčame vykonať manuálnu aktualizáciu a to tak, že kliknete na hornú lištu v macOS keď je prehliadač zapnutý > Vyberiete „Chrome“ > Predvoľby > O prehliadači Chrome > Kontrolovať aktualizácie.

Verzia, ktorá je aktuálna má označenie 107.0.5304.121. Pokiaľ nájdete akékoľvek iné označenie, prehliadač treba aktualizovať!

Zahraničný portál Macworld zároveň upozorňuje, že tento rok je to už ôsmykrát, čo Google vydal núdzovú opravu pre Chrome pre Mac. Hackeri si teda tento prehliadač obľúbili a preto by ste mali byť pri jeho používaní obzvlášť opatrní. Nikdy neviete, kedy sa stanete ich obeťou.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 18: má priniesť revolúciu v používaní iPhonu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -